- Mamy wszelkie podstawy, aby sądzić, że to ta osoba, świadomie lub nieświadomie, sprawiła, iż w autobusie nastąpiła eksplozja - oświadczył przedstawiciel Prokuratury Generalnej Aleksandr Bastrykin. Dodał, że człowiek ten był w pojeździe w momencie wybuchu.

Testy trzeźwości dla kierowców zjeżdżających z promów w szwedzkich portach mogą zniknąć jako nielegalne. Na pierwszy ogień ma pójść port promowy w Ystad, do którego kursują cztery polskie promy ze Świnoujścia.

Opór amerykańskich dyplomatów wywołało zarządzenie sekretarz stanu Condoleezzy Rice. Zagroziła ona, że niektórzy z nich albo wyjadą na placówkę do Iraku, albo zostaną zwolnieni z pracy.

Londyńska policja została w czwartek uznana za winną naruszenia zasad bezpieczeństwa i stworzenia zagrożenia w miejscu publicznym w związku z zastrzeleniem w roku 2005 przez funkcjonariuszy niewinnego Brazylijczyka, którego wzięto za terrorystę - podało BBC.

Najsilniejszy na świecie teleskop LBT, kosztujący około 120 milionów dolarów i wyposażony w dwa ośmiometrowe zwierciadła zostanie uruchomiony jeszcze tej zimy na górze Mount Graham w Stanach Zjednoczonych.

- Czasem uważa się, że świętość to stan uprzywilejowany, zastrzeżony dla nielicznych wybrańców. W rzeczywistości zostanie świętym to zadanie każdego chrześcijanina, wręcz, moglibyśmy powiedzieć, każdego człowieka - mówił papież podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie.

Co roku u wybrzeży Japonii rybacy zabijają około 14 tysięcy delfinów. W czwartek protestujący amerykańscy i australijscy ekologowie starli się z rybakami.

Zdecydowana większość ze 103 dzieci, które zamierzali wywieźć z Czadu pracownicy francuskiej organizacji charytatywnej L'Arche de Zoe ma rodziców - potwierdzają agencje ONZ i Czerwony Krzyż.

Gerald Ford, Augusto Pinochet, Borys Jelcyn i Jean-Marie Lustiger - każdy z nich walczył i działał w imię swoich najgłębszych przekonań. Wszyscy odeszli w ciągu ostatniego roku.

Rosyjscy śledczy informują, że ustalili tożsamość sprawcy środowego zamachu na autobus w mieście Togliatti. W ataku zginęło osiem osób.

Kolejny zamach bombowy w Pakistanie. Motocyklista z ładunkiem wybuchowym wjechał w wojskowy autobus, zabijając co najmniej 8 ludzi. Jak podały źródła wojskowe, w zamachu zostało rannych 27 cywilów.

Sztorm tropikalny Noel, szalejący nad karaibskim archipelagiem Wielkich Antyli, spowodował już około 90 ofiar śmiertelnych w Republice Dominikańskiej i na Haiti, około 100 osób uważa się za zaginione. Niedawno przeszedł przez Kubę, gdzie spustoszył wiele domów.

Demokratyczny przewodniczący Komisji Przydziału Środków Budżetowych Izby Reprezentantów Kongresu USA John Murtha powiedział, że w budżecie Pentagonu na rok podatkowy 2008 r. rząd nie otrzyma żadnych funduszy na rozpoczęcie budowy tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach.

Para posiadająca najzgrabniejsze tyłeczki na świecie to Kristina Dimitrowa i Andriej Andriej. Bułgarka i Rumun wygrali "Mistrzostwa świata zgrabnych tyłeczków" zorganizowane w Monachium w Niemczech.

Od czerwca permanentnie spada liczba ataków na wojska koalicyjne i irackie w Iraku - podano w raporcie biura kontroli rządu przy amerykańskim Kongresie. Według amerykańskiej administracji może to świadczyć o sukcesie wzmocnionego, amerykańskiego kontyngentu wojskowego.