Wojskowe władze Birmy zwolniły grupę 46 uczestników wrześniowych zamieszek, zarówno działaczy opozycji, jak i mnichów buddyjskich. Jednocześnie ograniczyły dostęp do sieci internetowej.

Tropikalny sztorm Noel, który w ostatnich dniach pozbawił życia przynajmniej 115 osób na Karaibach, rośnie w siłę. Teraz, już jako huragan, zmierza w kierunku Bermudów.

Do zasobów waszyngtońskiego Archiwum Narodowego został przekazany nieznany dotąd katalog dokumentujący dzieła sztuki zrabowane przez III Rzeszę.

Od 16 lat Grecja nie chce się zgodzić, by Macedonię nazywać Macedonią. Ta ostatnia jednak nie ustępuje, więc w próbę rozwiązania problemu włączyło się ONZ. Bez specjalnej nadziei na sukces.

Prawie 3/4 (72 proc.) Amerykanów jest niezadowolonych z sytuacji w kraju - wynika z sondaż Instytutu Gallupa i dziennika "USA Today". Odmiennego zdania jest 26 proc.

Znana z pokazowych procesów w czasach komunistycznych czeska prokurator Ludmila Brzozova-Polendova została skazana. Sąd w Pradze ukarał ją ośmioma latami więzienia.

- Mamy wszelkie podstawy, aby sądzić, że to ta osoba, świadomie lub nieświadomie, sprawiła, iż w autobusie nastąpiła eksplozja - oświadczył przedstawiciel Prokuratury Generalnej Aleksandr Bastrykin. Dodał, że człowiek ten był w pojeździe w momencie wybuchu.

Testy trzeźwości dla kierowców zjeżdżających z promów w szwedzkich portach mogą zniknąć jako nielegalne. Na pierwszy ogień ma pójść port promowy w Ystad, do którego kursują cztery polskie promy ze Świnoujścia.

Opór amerykańskich dyplomatów wywołało zarządzenie sekretarz stanu Condoleezzy Rice. Zagroziła ona, że niektórzy z nich albo wyjadą na placówkę do Iraku, albo zostaną zwolnieni z pracy.

Londyńska policja została w czwartek uznana za winną naruszenia zasad bezpieczeństwa i stworzenia zagrożenia w miejscu publicznym w związku z zastrzeleniem w roku 2005 przez funkcjonariuszy niewinnego Brazylijczyka, którego wzięto za terrorystę - podało BBC.

Najsilniejszy na świecie teleskop LBT, kosztujący około 120 milionów dolarów i wyposażony w dwa ośmiometrowe zwierciadła zostanie uruchomiony jeszcze tej zimy na górze Mount Graham w Stanach Zjednoczonych.

- Czasem uważa się, że świętość to stan uprzywilejowany, zastrzeżony dla nielicznych wybrańców. W rzeczywistości zostanie świętym to zadanie każdego chrześcijanina, wręcz, moglibyśmy powiedzieć, każdego człowieka - mówił papież podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie.

Co roku u wybrzeży Japonii rybacy zabijają około 14 tysięcy delfinów. W czwartek protestujący amerykańscy i australijscy ekologowie starli się z rybakami.

Zdecydowana większość ze 103 dzieci, które zamierzali wywieźć z Czadu pracownicy francuskiej organizacji charytatywnej L'Arche de Zoe ma rodziców - potwierdzają agencje ONZ i Czerwony Krzyż.

Gerald Ford, Augusto Pinochet, Borys Jelcyn i Jean-Marie Lustiger - każdy z nich walczył i działał w imię swoich najgłębszych przekonań. Wszyscy odeszli w ciągu ostatniego roku.

Rosyjscy śledczy informują, że ustalili tożsamość sprawcy środowego zamachu na autobus w mieście Togliatti. W ataku zginęło osiem osób.