Jedna karmiąca pierś postawiła na nogi ochronę parku w Orlando. Widok zgorszył spacerowiczkę. Na jej wezwanie zareagowali nadgorliwi ochroniarze.

Albański rząd chce by na każdym nowym dokumencie tożsamości widniał wizerunek najsłynniejszej Albanki świata - Matki Teresy. Muzułmanie, stanowiący większość w kraju, są oburzeni

Polski konwój wjechał na minę w Iraku. W wyniku wybuchu zginął 31-letni plutonowy Andrzej Filipek. Trzech żołnierzy zostało rannych, w tym jeden ciężko - stracił rękę. Są w szpitalu w polskiej bazie Echo w Iraku. Premier Jarosław Kaczyński jeszcze dziś ma podjąć decyzję o pomocy rodzinom poszkodowanych.

Aleksander Piczuszkin,, "szachowy morderca" skazany przez rosyjski sąd na dożywocie za zabicie 48 osób uważa, że "wyrok jest zbyt ostry". Skazaniec zapowiada apelację.

- Chcecie powrotu Dalajlamy? - krzyczał kilka tygodni temu Rongje Adraka do tłumu Tybetańczyków w mieście Lithang. Teraz chiński sąd skazał go za "działania wywrotowe" i "podżeganie do podziału Chin".

Przed sądem w Leeds rozpoczął się proces mężczyzny oskarżonego o zabójstwo 19-letniej Polki Lidii M. Jak donosi lokalna popołudniówka "Yorkshire Evening Post", oskarżony to Abobakir Mustafa Jabari, iracki Kurd, który dzielił mieszkanie z narzeczonym zamordowanej Polki, również Kurdem, 22-letnim Ajeenem Jabarem.

Helikopter ONZ z trzema osobami na pokładzie rozbił się podczas rutynowego lotu w północnej Liberii - poinformował rzecznik ONZ. Wiadomo, że dwóch członków załogi nie żyje, trzeci jest poszukiwany.

- To będzie wymagało wytrwałości, to będzie wymagało zaangażowania. Jest to bardzo trudny problem. Wykorzenienie terroryzmu jest ciężkie - tak amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice oceniła w Ankarze "kurdyjski problem", z którym od kilku tygodni zmaga się Turcja.

Na 12 miesięcy więzienia skazał brytyjski sąd polskiego kapitana statku, który w sierpniu na Morzu Północnym uderzył w bezzałogową platformę wydobywczą. Polak był pijany.

W Dniu Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym już 10 tysięcy osób odwiedziło Pomnik ku Czci Ofiar Terroryzmu, który znajduje się blisko dworca kolejowego Atocha w stolicy Hiszpanii. Brakuje na nim nazwisk kilku ofiar, w tym dwóch Polek.

W sumie 23 tony kokainy przejęły we wspólnej akcji meksykańska policja, marynarka wojenna i służby celne. To największy w historii Meksyku i jeden z największych w historii świata transport kokainy przemycanej z Kolumbii.

Biały Dom nie przywiązuje wagi do komentarzy byłego ministra obrony USA Donalda Rumsfelda, który w swych notatkach uznał muzułmanów za "leni".

Scenarzyści w amerykańskim zagłębiu filmowym Hollywood, domagają się podwyżek płac i zapowiadają pierwszą od dwudziestu lat akcję strajkową.

Wojskowe władze Birmy zwolniły grupę 46 uczestników wrześniowych zamieszek, zarówno działaczy opozycji, jak i mnichów buddyjskich. Jednocześnie ograniczyły dostęp do sieci internetowej.

Tropikalny sztorm Noel, który w ostatnich dniach pozbawił życia przynajmniej 115 osób na Karaibach, rośnie w siłę. Teraz, już jako huragan, zmierza w kierunku Bermudów.

Do zasobów waszyngtońskiego Archiwum Narodowego został przekazany nieznany dotąd katalog dokumentujący dzieła sztuki zrabowane przez III Rzeszę.

Od 16 lat Grecja nie chce się zgodzić, by Macedonię nazywać Macedonią. Ta ostatnia jednak nie ustępuje, więc w próbę rozwiązania problemu włączyło się ONZ. Bez specjalnej nadziei na sukces.