- Przywódczyni pakistańskiej opozycji i była premier Benazir Bhutto została w piątek wieczorem uwolniona z aresztu domowego - podał przedstawiciel władz Aamir Ali Ahmed. - Nakaz zatrzymania został wycofany - dodał.

Pracownicy słynnego teatru operowego La Scala w Mediolanie strajkują. W związku z tym odwołano wielce oczekiwany koncert "Requiem" Verdiego pod batutą światowej sławy argentyńskiego dyrygenta Daniela Barenboima.

W bazie Camp Liberty w Iraku sąd wojskowy uniewinnił dowodzącego oddziałem strzelców wyborowych snajpera, podejrzanego o zabicie trzech irackich cywili.

Przebywający poza granicami kraju lider opozycji i były minister obrony Gruzji Irakly Okruaszwili powiedział, że wątpi w uczciwość przedterminowych, zaplanowanych na 5 stycznia wyborów prezydenckich.

Podejrzewamy szwajcarskich przestępców o kradzież kotów w celu ich sprzedaży do laboratoriów medycznych lub garbarni. Niektórzy myślą, że kocia skóra pomaga w leczeniu reumatyzmu - powiedziała przedstawicielka francuskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt (SPA).

Sprawozdawca Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ds. Rosji Luc van der Brande wyraził w piątek zaniepokojenie, że nie wszystkie partie polityczne uczestniczące w wyborach do Dumy Państwowej, mają dostęp do mediów elektronicznych.

Gruziński parlament jednogłośnie zaaprobował wprowadzenie 15-dniowego stanu wyjątkowego. - Nie wykluczamy, że odwołamy stan wyjątkowy przed upływem 15 dni - powiedziała przewodnicząca parlamentu Nino Burdzhanadze.

Wysoka fala z Morza Północnego, zagrażająca wybrzeżom Wielkiej Brytanii i Holandii, oszczędziła rejon Great Yarmouth w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii. Napór wody wytrzymały też tamy i zapory przeciwpowodziowe w Holandii.

W internecie pojawiło się kolejne ostrzeżenie przed masakrą. Tym razem celem ma być szkoła w miasteczku Kirkkonummi - wynika z informacji Maarti Rossi, dyrektora szkoły.

Dwie osoby zginęły, a co najmniej cztery zostały ranne, gdy w pakistańskim Peszawarze przed domem ministra ds. politycznych Amira Muqama wybuchła bomba. Ministrowi nic się nie stało.

- Kilkaset pociągów czeka za granicą na to, by móc wjechać do Niemiec - o tej trudnej sytuacji powiadomił członek zarządu państwowych Kolei Niemieckich - Norbert Bensel.

Z powodów technicznych wczoraj wieczorem przerwał pracę jedyny działający w ignalińskiej elektrowni atomowej reaktor. Zadziałał automatyczny system wyłączania. Nie ma zagrożenia dla ludzi i środowiska.

Amerykanie zwolnili dziewięciu przetrzymywanych przez nich w Iraku Irańczyków podejrzewanych o pomoc szyickim rebeliantom - poinformowało dowództwo armii. Dwóch z nich Amerykanie trzymali od stycznia, ale teraz "nie stanowią już oni zagrożenia dla bezpieczeństwa irackiego".

Legendarna przywódczyni birmańskiej opozycji Aung San Suu Kyi po raz pierwszy od lat opuściła areszt domowy i spotkała się z przedstawicielem rządzącej krajem junty wojskowej.

Benazir Bhutto, była premier i szefowa opozycyjnej Pakistańskiej Partii Ludowej, próbowała sforsować samochodem policyjną blokadę, jaką wokół jej domu zorganizowały władze w Islamabadzie. Nie udało się.

Wbrew wcześniejszym obawom, strajk generalny we Włoszech nie sparaliżował kraju. Akcja protestacyjna radykalnych związków zawodowych spowodowała jedynie utrudnienia. Najbardziej cierpią podróżni.

- Na nas spoczywa cała odpowiedzialność przed partnerami ze strefy Schengen. Nasi ukraińscy przyjaciele muszą to zrozumieć - tak szef MSWiA Władysław Stasiak usprawiedliwiał obostrzenia przepisów granicznych na wschodniej granicy w związku ze wstąpieniem Polski do strefy Schengen.