Jedenastu żołnierzy zginęło w katastrofie lotniczej w pobliżu miasta Uruapan, w zachodnim Meksyku. Tylko jeden z lecących maszyna żołnierzy ocalał i z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

- Taki ostrzał, to normalna sytuacja jeśli chodzi o cały Afganistan. Nasi żołnierze przecież są na wojnie - tak minister obrony skomentował ostrzelanie polskiego konwoju, do którego doszło ostatniej nocy w prowincji Wardak na drodze Kabul - Ghazni.

Cztery osoby - trzech Polaków i Ukrainiec - zostały skazane przez sąd apelacyjny w Evry pod Paryżem na kary od 10 do 20 lat więzienia za zabicie w 2000 roku trójki bezdomnych Polaków.

Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych papież odwiedził synagogę. Wizytę Benedykta XVI nowojorskiej synagodze Park East komentuje się jako gest w kierunku społeczności żydowskiej i judaizmu.

Specjalna delegacja wysłana przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego przybyła do Tbilisi. Ma pomóc Gruzinom w konflikcie z Kremlem. Rosjanie swoje niezadowolenie wyrazili nie pozwalając na przelot polskiego samolotu nad swoim terytorium. Wysłannicy prezydenta musieli lecieć okrężną drogą.

Podczas wizyty Benedykta XVI w Białym Domu amerykański prezydent George W. Bush myślał przez chwilę, że poznał przyszłego papieża, i do tego Amerykanina.

Przebywający z wizytą w USA papież Benedykt XVI wystąpił na forum ONZ. Podobnie jak w przemówieniu wygłoszonym pierwszego dnia wizyty, wskazał na konieczność wykorzystywania "wszelkich możliwości" dyplomacji w obliczu konfliktów międzynarodowych. Wieczorem odwiedził synagogę.

Niemal 50 Polaków jest nadal uwięzionych na rzymskim lotnisku Ciampino. Część pasażerów dopłaciła do biletu po ok. 100 euro i wraca do kraju zastępczym samolotem linii Centralwings. Ci, którzy nie mieli przy sobie gotówki, muszą czekać. Informacja dotarła do nas na skrzynkę Kontakt TVN24.

Brytyjski premier Gordon Brown oświadczył, że USA powinny odgrywać w świecie rolę kierowniczą, koordynując globalną współpracę. - Obecnie nadarza się okazja do historycznego wysiłku na rzecz współpracy Ameryki i Europy. Amerykańskie kierownictwo jest i będzie nie do zastąpienia - powiedział w Bostonie.

Krajowa federacja włoskich dziennikarzy (FNSI) wyraziła w piątek zdumienie wypowiedzią przyszłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego, który stwierdził, że "zamieniłby prasę włoską na rosyjską". Miało to miejsce podczas pobytu prezydenta Rosji w rezydencji Berlusconiego na Sardynii.

Gazeta, która napisała o młodej kochance Władimira Putina zamknięta. Finansujący ją dotychczas były deputowany Aleksander Lebiediew zakończył współpracę z pismem.

Klientów prostytutek chce karać norweski rząd. Zapowiada, że amatorzy płatnej miłości albo zapłacą dodatkowo - grzywną, albo spędzą nawet 6 miesięcy w więzieniu. Ma to dotyczyć także Norwegów przebywjących za granicą.

Prezydent Rosji Władimir Putin zdementował pojawiające się od kilku dni medialne rewelacje, jakoby miał poślubić 24-letnią mistrzynię w gimnastyce artystycznej Alinę Kabajewę. - Nie ma ani jednego słowa prawdy w tym, co mówiliście - stwierdził w piątek Putin.

Nawet jedna trzecia głosów oddanych w wyborach prezydenckich w Rosji na Dmitrija Miedwiediewa mogła być sfałszowana - pisze w piątek brytyjski dziennik "The Times" powołując się na badanie rosyjskiego fizyka i programisty komputerowego Siergieja Szpilkina.

- Brakowało mi go i cieszę się z jego miażdżącego zwycięstwa - powiedział prezydent Rosji Władimir Putin o premierze-elekcie Silvio Brelusconim. Obaj politycy od czwartku prowadzą rozmowy w prywatnej rezydencji Włocha Villa Certosa na Sardynii.

Białoruskie władze - za pobyt bez stosownego zezwolenia w strefie przygranicznej - ukarały prezes Związku Polaków na Białorusi (ZPB) Andżelikę Borys grzywną w wysokości 250 dolarów. Białoruska telewizja przedstawiła ją jako "groźną prowokatorkę".

Funkcjonariusze Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) z Niemiec będą mogli wkrótce obserwować za pomocą kamer wideo oraz podsłuchów prywatne mieszkania, jeśli pojawi się w nich osoba podejrzana - zakłada projekt nowelizacji ustawy o BKA.

Na przełomie września i października polscy żołnierze skoncentrują swoje siły w prowincji Ghazni i zostaną tam największą siłą bojową - poinformował w wywiadzie dla TVN24 szef MON Bogdan Klich.

Sekta poligamistów zlikwidowana przez teksańską policję na początku kwietnia, miała "siostrzane żony". Część dziewczynek znalezionych na ranczo określało siebie tym mianem i było przekonanych, że "duchowe małżeństwo" ze znacznie starszym mężczyzną jest zupełnie normalne.