Kilkuset członków partii Fatah zostało okrążonych i aresztowanych przez bojówki Hamasu w palestyńskiej Strefie Gazy. Jest to ciąg dalszy wczorajszych wydarzeń, gdy hamasowcy otworzyli ogień do tłumu demonstrantów zabijając 7 osób.

Niemieccy maszyniści, pozostający w sporze płacowym z niemieckimi kolejami Deutsche Bahn, będą od środy strajkować na trasach przewozów towarowych oraz na długich i regionalnych trasach pasażerskich - poinformował związek zawodowy maszynistów GDL.

- Jak Europa może być niezależna i mieć wpływy polityczne na świecie, jeśli sama nie jest w stanie zapewnić sobie obrony? - pytał w swoim przemówieniu w Parlamencie Europejskim prezydent Francji Nicolas Sarkozy zapowiadając, że "budowa europejskiej obronności" będzie jednym z priorytetów francuskiego przewodnictwa w UE w drugiej połowie 2008 roku.

Władimir Putin powiedział, że zwycięstwo Jednej Rosji w wyborach parlamentarnych da mu "moralne prawo" do wpływu na rosyjską politykę po zakończeniu drugiej kadencji prezydenckiej.

Podczas wczorajszej wizyty w obozie zagłady Auschwitz-Birkenau, ambasador Izraela we Włoszech Gideon Meir porównał prezydenta Iranu do Hitlera, a irańskie rakiety zagrażające Izraelowi i Europie do komór gazowych.

Szef Sztabu Generalnego Rosji generał Jurij Bałujewski powiedział dziś, że elementy tarczy antyrakietowej, które mają powstać w Polsce i Czechach są jednoznacznie wymierzone przeciwko Rosji.

Dziś w Danii odbywają się przedterminowe wybory parlamentarne. Rządząca centroprawica i lewica idą łeb w łeb, dlatego języczkiem u wagi może być powstały niedawno Nowy Sojusz Nasera Khadera.

W siedmiu prowincjach zginęły co najmniej 24 osoby, osiem uważa się za zaginione, a około 25 tys. ludzi trzeba było ewakuować na wyżej położone tereny - to skutki trwającej od kilku tygodni powodzi w Wietnamie.

Była premier Pakistanu Benazir Bhutto, uważana za przywódczynię opozycji wezwała prezydenta Perveza Musharrafa, by zrezygnował ze stanowiska i dodała, że nigdy nie będzie premierem pod jego rządami - podała agencja Reutera. W kraju tymczasem trwają demonstracje.

Sojusz ze Stanami Zjednoczonymi jest najważniejszy dla Wielkiej Brytanii, podkreślał w poniedziałkowym wystąpieniu premier Zjednoczonego Królestwa Gordon Brown.

Unoszące się kule, migoczące światła i bardzo szybko poruszające się statki kosmiczne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych - uważa grupa emerytowanych pilotów i amerykańskich urzędników. Domaga się też nowego śledztwa ws. UFO.

Przedstawiciel Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Kraju Krasnodarskim powiedział, że podobnych incydentów w Cieśninie Kerczeńskiej nigdy dotąd nie było. Dodał, że doszło do nich zapewne dlatego, że załogi jednostek zlekceważyły ostrzeżenia. Sztorm w tym rejonie ma szaleć do końca tygodnia.

Prezydent Korei Południowej Roh Moo-hyum wezwał do zorganizowania konferencji pokojowej, która formalnie zakończyłaby wojnę z Koreą Północną. W spotkaniu miałyby uczestniczyć także Chiny i Stany Zjednoczone.

Ponad 100 kierowców taksówek, autobusów i ciężarówek stoczyło krwawą bitwę z policją na ulicach Buenos Aires. Głównym orężem protestantów były butelki i kije. Policja atakowała gazem i pałkami. Kilkadziesiąt osób jest rannych.

Benedykt XVI wybiera się z pielgrzymką do USA. Odbędzie się ona w kwietniu przyszłego roku. Celem jego podróży będą Waszyngton i Nowy Jork. Wygłosi m.in. przemówienie na forum ONZ.

Budynek ONZ nie spełnia norm bezpieczeństwa i wycieczki szkolne nie powinny go odwiedzać - stwierdził Michael Bloomberg, burmistrz Nowego Jorku. Daje administracji obiektu niecałe 5 miesięcy na niezbędne naprawy.

Ogromny słup dymu pojawił się nad wschodnią dzielnicą Londynu. Brytyjska służba zdrowia twierdzi, że nie było ofiar.

Sprawca krwawej masakry w liceum w Tuusuli, gdzie zabił osiem osób a potem popełnił samobójstwo, utrzymywał w internecie kontakty z amerykańskim nastolatkiem oskarżonym o planowanie ataku na szkołę w USA.

Chwilę grozy przeżyli Angela Merkel i Nicolas Sarkozy. Podczas wizyty w jednej z berlińskich wyższych szkół nieznany mężczyzna rzucił się na kanclerz Niemiec. Wyraźnie celował w twarz Merkel. W ostatniej chwili obezwładnili go ochroniarze.

Co najmniej dziewięć osób zginęło w wyniku kolejnej fali powodziowej w centralnym Wietnamie - podano w poniedziałek w Hanoi. W ostatnim tygodniu w tym kraju powódź spowodowała śmierć ponad 70 osób.