Od lutego angielska policja zacznie naukę języka polskiego, żeby lepiej porozumieć się z imigrantami z Polski - informuje brytyjska prasa.

Pierwsza bomba wybuchła w centrum Colombo, największego miasta kraju. Druga, która pochłonęła życie przynajmniej 16 osób, na jego ubogich przedmieściach - informuje lankijska armia.

Niemiecki rząd broni projektu utworzenia w Berlinie placówki poświęconej przymusowym wysiedleniom w Europie. Do dyskusji nad kształtem planowanego ośrodka Berlin chce włączyć Polskę i Czechy.

Berlin musi wykorzystać szanse, by ocieplić stosunki z Polską pod rządami Donalda Tuska po tym, jak ochłodziły się one, gdy premierem był Jarosław Kaczyński - zaznacza minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier.

Trzy dni "rozmów ostatniej szansy" w sprawie Kosowa, obecnie będącego prowincją Serbii, a mające aspiracje niepodległościowe nie doprowadziły do porozumienia - podali ich uczestnicy.

Irański Sąd Najwyższy nakazał nowe śledztwo w sprawie śmierci irańsko-kanadyjskiej fotoreporterki, Zahry Kazemi, którą na śmierć pobił agent wywiadu podczas "przesłuchania". Proces przeprowadzony przez sąd pierwszej instancji nazwał "niekompetentnym".

Libańska armia została rozmieszczona na ulicach Trypolisu (miasta leżącego na północy tego kraju), aby nie dopuścić do powtórki z porannych wydarzeń, kiedy w wyniku starć między sympatykami i przeciwnikami Syrii zginęła jedna osoba.

Prezydent Pakistanu Pervez Musharraf ustąpił ze stanowiska szefa armii i zostanie zaprzysiężony ponownie, już jako cywilny prezydent, w czwartek.

- Żądania i przeszkody stawiane przez sudański rząd mogą uniemożliwić nam kontynuowanie misji - powiedział Jean-Marie Guehenno, szef misji ONZ w Darfurze, podczas sesji Rady Bezpieczeństwa.

Radość, uśmiechy, uściski dłoni oraz taniec tradycyjnego chińskiego smoka. W taki sposób Japończycy witali pierwszy od ponad 60 lat chiński okręt wojenny, który przypłynął do Tokio.

Po dwóch tygodniach negocjacji między UE, Stanami Zjednoczonymi a Gruzją ustalono, że Adam Michnik zostanie rzecznikiem wolności mediów w Gruzji. Do Tbilisi pojedzie być może już jutro - podaje "Gazeta Wyborcza".

Co najmniej 12, a według lokalnych władz nawet 25, cywilów zginęło w afgańskiej prowincji Nuristan w wyniku błędnego nalotu wojsk NATO. Ofiary to robotnicy drogowi.

- Rosja chce zorganizować następną bliskowschodnią konferencję pokojową - powiedział, wracając z konferencji w amerykańskim Annapolis, minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

Amerykański potentat wydobywczy Oscar Wyatt został skazany na rok i pięć dni więzienia za przekupywanie ONZ-towskich urzędników pracujących przy programie "Ropa za żywność", w ramach którego Wyatt nielegalnie kupował ropę od rządu Saddama Husajna.

Najpierw wstrząsy..., a potem w drodze robi się ogromna wyrwa. Do środka wpadają samochody. Do niezwykłego zdarzenia doszło na parkingu w St. Louis w Stanach Zjednoczonych.

Już 12 grudnia zasiądą do rozmów pokojowych przedstawiciele Autonomii Palestyńskiej i Izraela - napisano we wspólnym oświadczeniu premiera Ehuda Olmerta i prezydenta Mahmuda Abbasa. Tymczasem Syria już oświadczyła, że państwa arabskie unormują swoje stosunki z Tel Avivem dopiero wtedy, gdy ten wycofa swe wojska z okupowanych terenów.

Ponad tysiąc greckich dziennikarzy wyszło na ulice Aten. Protestowali, bo nie podobają im się rządowe plany reformy płac. Wczoraj niektóre stacje telewizyjne i radiowe nie emitowały serwisów informacyjnych, dziś w kioskach zabraknie prasy.

Centum Szymona Wiesenthala będzie przyznawać nagrody pieniężne za informacje przyczyniające się do wytropienia i osądzenia ostatnich żyjących hitlerowskich zbrodniarzy. Część pieniędzy na ten cel przekażą rządy Niemiec i Austrii.