Brytyjska policja zatrzymała 45-letniego mężczyznę, który ma związek z przestępstwami popełnionymi w "domu horroru" - niesławnym poprawczaku na wyspie Jersey. Postawiono mu zarzuty "ciężkich przestępstw kryminalnych".

111 krajów przyjęło konwencję zakazującą używania amunicji kasetowej. Podpisów największych producentów tej broni - USA, Chin, Rosji, Pakistanu, Indii czy Izraela - pod dokumentem jednak nie ma.

Co najmniej jedna osoba zginęła na nowojorskim wschodnim Manhattanie, gdy gigantyczna konstrukcja dźwigu zawaliła się na blok mieszkalny. Trwa akcja ratunkowa.

Więziona przez 8 lat przez porywacza Austriaczka prowadzi talk show - "Natascha Kampusch rozmawia z...". Nakręciła już pierwsze odcinki. W ten sposób spełnia swoje marzenie z czasów uwięzienia.

Kolejna odsłona skandalu związanego ze szpiegowaniem przez koncern Deutsche Telekom swoich pracowników i dziennikarzy. Niemieckie media ujawniają, że w aferę byli zamieszani byli agenci enerdowskiej bezpieki Stasi.

- Halo...Tu Gordon Brown, premier Jej Królewskiej Mości - mogą usłyszeć w słuchawkach zaskoczeni Brytyjczycy. Ale tylko niektórzy - Gordon Brown dzwoni tylko do tych, którzy krytykowali go w listach wysłanych na Downing Street.

- Bilans wykazuje, że radzimy sobie całkiem dobrze - opisał w "Washington Post" walkę z Al-Kaidą szef CIA Michael Hayden. Amerykanin uważa, że terroryści Osamy bin Ladena są bliscy porażki na całym świecie.

Świat zelektryzowała wiadomość południowiokoreańskiego portalu, który doniósł o śmierci Kim Dzong Ila, krwawego dyktatora Korei Północnej. Wszystko wskazuje jednak na to, że to zwykła dziennikarska plotka.

Moskwa chce, by na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, która ma zająć się zestrzeleniem przez Rosjan gruzińskiego samolotu, była reprezentowana Abchazja. Zachód się nie zgadza.

Niebo zamknęło się nad Chile. To nie wizja współczesnej apokalipsy tylko efekt środowego przebudzenia się wulkanu Chaiten. Chilijskie lotniska zapełniają się oczekującymi na wylot pasażerami, których na ziemi uwięził wulkaniczny pył.

Barack Obama coraz częściej znajduje się pod ostrzałem Republikanów. Jeszcze nie ucichła sprawa z Auschwitz, a senator z Illinois musi się tłumaczyć, dlaczego przez ostatnie dwa lata nie odwiedził Iraku. Zarzut wystosował kontrkandydat do prezydenckiego fotela, John McCain. Obama deklaruje, że odwiedzi Bagdad jeszcze przed listopadowymi wyborami.

Finały mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii to wielkie piłkarskie święto, ale skorzystają na nim nie tylko kibice. Cieszą się też studenci z uniwersytetu w Klagenfurcie, którym władze szkoły zapewniły trzy dni wolnego, na czas zmagań na piłkarskiej murawie.

Największy samolot pasażerski świata, Airbus A 380, będzie główną atrakcją trwającej w Berlinie wystawy lotniczej, która od piątku będzie dostępna także dla publiczności.

460 tys. euro musi zapłacić rzad rosyjski bliski dziesięciu Czeczenów uprowadzonych przez rosyjskie wojsko i uznanych za zaginionych. Wyrok wydał Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

Pekińskie biura podróży otrzymały polecenie usunięcia Francji ze swoich katalogów turystycznych. Decyzję wydały władze stolicy Chin w związku z napięciami w stosunkach chińsko-francuskich.

Gerhard Schroeder, były kanclerz Niemiec i serdeczny przyjaciel Władimira Putina, został uhonorowany za wkład w rosyjską naukę. Został zagranicznym członkiem Rosyjskiej Akademii Nauk.

Plama rozlanej ropy o powierzchni kilkudziesięciu kilometrów kwadratowych zbliża się do bułgarskiego miasta portowego Warna - poinformowały w czwartek miejscowe media. Zanieczyszczenie wód Morza Czarnego spowodował prawdopodobnie któryś z tankowców.

Ledwo Nicolas Sarkozy wrócił z Warszawy, a już ma kolejne ważne spotkanie. Do Paryża przyleciał w czwartek Władimir Putin, nowy premier Rosji.

Prokuratura w Bonn przeszukała w czwartek centralę największego niemieckiego koncernu telekomunikacyjnego Deutsche Telekom. Rewizja ma związek z aferą wokół szpiegowania niemieckich menedżerów i dziennikarzy.