Komisja Europejska wstrzymała wypłatę unijnych środków na rozbudowę bułgarskiej infrastruktury. Na decyzję Brukseli wpłynęły wiadomości o skandalu korupcyjnym w Funduszu Rozwoju Krajowej Infrastruktury Drogowej.

W Nazraniu, w rosyjskiej Inguszetii, doszło w sobotę do poważnych starć między policją a protestującymi. Siły bezpieczeństwa strzelały nad głowami kilkuset uczestników demonstracji.

Sześciu terrorystów, których w ubiegłym tygodniu w Barcelonie zatrzymała hiszpańska policja, przygotowywali serię zamachów nie tylko w Hiszpanii, ale też w innych europejskich krajach - donosi madrycki dziennik "El Pais".

Władze egipskie poinformowały, że zezwolą Palestyńczykom ze Strefy Gazy na zaopatrywanie się w ich kraju w artykuły pierwszej potrzeby - donosi egipska agencja prasowa Mena. Wiadomo jednak, że w przygranicznym mieście Rafah policja cały czas kontroluje przechodzących i wyjeżdżających ze Strefy. Chce w ten sposób opanować sytuację, która wymyka się spod kontroli.

Szefowie MSZ "szóstki" zajmującej się sprawami Iranu uzgodnili projekt nowych, zaostrzonych sankcji wobec Teheranu. Obejmują one m.in. zakaz podróżowania niektórych obywateli irańskich, zamrożenie ich aktywów i nadzór nad działalnością banków.

Pożar wybuchł na dachu i ostatnim piętrze słynnego kasyna i hotelu "Monte Carlo". Goście zostali ewakuowani, nie ma doniesień o ofiarach.

Winny trudnej sytuacji na wschodniej granicy jest rząd. Co do tego zgadzają się, występujący w roli właściciela firmy przewozowej, a nie - jak zazwyczaj - polityka, Władysław Frasyniuk oraz Sławomir Siwy ze Związku Zawodowego Celników. Był to jednak jeden z niewielu punktów, w którym rozmówcy Bogdana Rymanowskiego w Magazynie 24 Godziny byli zgodni.

Benedykt XVI przesłał rodzinom i bliskim polskich lotników tragicznie zmarłych w środowej katastrofie samolotowej pod Mirosławcem wyrazy serdecznego współczucia.

"Kiedy ciężko zachorowałem w nocy z 26 na 27 lipca 2006 roku, myślałem, że to już koniec" - napisał Fidel Castro w ostatnim artykule do kubańskiej prasy.

Kierownictwo Hamasu pozytywnie odpowiedziało na egipską propozycję i zgodziło się na spotkanie w Kairze z przywódcą Fatahu, prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem. Fatah i Hamas są w ostrym konflikcie od połowy zeszłego roku.

Jednak trzecia pracownic fińskiego parlamentu, Eduskunty, stwierdziła, że była w pracy molestowana seksualnie - wynika z opublikowanego właśnie raportu.

Rosja nie zamierza budować własnego systemu tarczy antyrakietowej analogicznego do amerykańskiego - zapowiedział w piątek dowódca rosyjskich wojsk kosmicznych, generał Władimir Popowkin.

- Litwa bierze pod uwagę zmianę swojej nazwy używanej w języku angielskim na łatwiejszą do wymówienia przez cudzoziemców - podał w piątek rzecznik litewskiego rządu Laurynas Bucalis.

- Nie zamierzam stanąć na czele nowego gabinetu - oświadczył Romano Prodi, który podał swój rząd do dymisji. W czwartek w Senacie przegrał on głosowanie nad wotum zaufania.

Obelga "jest pan kłamcą i ścierwem", dwa ciosy w miejsca, "z których mężczyźni są zazwyczaj dumni" i pięścią w twarz - tak zdaniem mera Kijowa Leonida Czernoweckiego zakończyło się 18 stycznia jego spotkanie z szefem ukraińskiego MSW Jurijem Łucenką. Teraz sprawą zajmie się prokuratura.

Rosja kategorycznie sprzeciwia się niepodległości Kosowa - zapewnił Serbów prezydent Władimir Putin. Rosjanin zapewnił również Belgrad, że może liczyć na Moskwę - "niezawodnego partnera i przyjaciela".

- Pokonaliśmy organizację Al-Kaida w Iraku. Została jedynie prowincja Niniwa - chwalił się premier Iraku Nuri al-Maliki. W ostatnich dwóch dniach w eksplozjach w Iraku zginęło blisko 40 osób.

Płonące samochody, spalone zwłoki i rozrzucone ludzkie szczątki - w chrześcijańskiej dzielnicy Bejrutu w zamachu na wysokiego rangą policjanta zginęło co najmniej 10 osób, a kilkanaście zostało rannych.