Brytyjska policja aresztowała mężczyznę, który próbował przejść strefę kontroli z "podejrzanymi przedmiotami". Wtedy włączył się alarm. Mężczyzna został schwytany.

Co najmniej 6 osób zginęło, a 30 zostało rannych w pożarze akademika Instytutu Zarządzania Państwowego i Korporacyjnego w Moskwie. Z ogniem walczyło 35 jednostek straży pożarnej i dwa smigłowce gaśnicze.

Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown zapowiedział, że do końca roku Irak opuści tysiąc brytyjskich żołnierzy. Jeszcze miesiąc temu Londyn zapowiadał, że ich liczba "pozostanie ta sama".

Ubiegający się o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich Barack Obama oskarżył Hillary Clinton, że nie ma ona wystarczającego doświadczenia, by zostać prezydentem USA.

Uściski dłoni, poczty sztandarowe i zapewnienia o pokojowych zamiarach - w takiej atmosferze północnokoreański dyktator Kim Dzing Il podjął prezydenta Korei Południowej Ro Mu Hiuna. Koreański szczyt potrwa trzy dni.

Polka była ostatnią klientką szwajcarskiego stowarzyszenia Dignitas, zajmującego się eutanazją. Zniesmaczeni mieszkańcy Zurychu jeszcze tego samego dnia wypędzili stowarzyszenie poza obręb miasta - donosi "Rzeczpospolita".

- Być premierem to dość realny pomysł, choć jeszcze za wcześnie o tym mówić - uznał wczoraj Władimir Putin. Za wcześnie nie było jednak na ogłoszenie startu w grudniowych wyborach parlamentarnych. Według komentatorów, to sprytny sposób utrzymania władzy na lata.

Co najmniej dwunastu afgańskich policjantów zginęło, a piętnastu zostało rannych w zamachu samobójczym w stolicy kraju Kabulu.

Sąd w Los Angeles nakazał w poniedziałek gwieździe muzyki pop Britney Spears przekazanie opieki nad dwojgiem dzieci, 2-letnim Seanem Prestonem i rocznym Jaydenem Jamesem, byłemu mężowi Kevinowi Federline'owi.

Minister spraw zagranicznych Birmy na forum ONZ oskarża "politycznych oportunistów" o zamiar wywołania chaosu w kraju, zaś zagranicę - o próbę wykorzystania tej sytuacji "do swoich celów".

Buddyjscy mnisi zatrzymani podczas demonstracji w Rangunie zostaną przewiezieni do więzień na północy kraju - donosi BBC. W ostatnich dniach rządząca Birmą wojskowa junta aresztowała około 4 tys. tamtejszych duchownych.

Świat potępia wczorajszy atak Sudańskiej Armii Wyzwolenia na żołnierzy Unii Afrykańskiej w Darfurze. Zginęło w nim 20 żołnierzy UA, kilkudziesięciu uznano za zaginionych.

Chcesz, żeby Twoje dziecko potrafiło walczyć nożem i wręcz, a do tego strzelało, jak komandos i potrafiło zabić człowieka na kilkanaście sposobów? Wystarczy bilet do Rosji, na obóz "Pereswet"... A potem krótka modlitwa, żeby pociecha nie wykorzystała nowych zdolności w domu.

- Nowy rząd sformuje Partia Regionów Ukrainy - oznajmił premier Wiktor Janukowycz tłumowi zgromadzonemu na głównym placu Kijowa.

Niezależna organizacja Komitet Wyborców Ukrainy ostrzega przed możliwymi fałszerstwami przy liczeniu głosów. Prezydent już polecił to sprawdzić prokuraturze i Centralnej Komisji Wyborczej. Zachodni obserwatorzy nie mają na razie zastrzeżeń co do przebiegu głosowania.

Przynajmniej dwie rodziny zostały bez dachu nad głową po pożarze, który rano wybuchł w Australii.

Amerykańskie wojsko zorganizowało w Afganistanie nową kampanię poszukiwania 12 przywódców talibów i Al-Kaidy. Za pomoc w ich ujęciu Amerykanie oferują do 200 tys. dolarów.