Po zakończeniu wtorkowych protestów w Rangunie na ulicach rozmieszczono specjalne oddziały policji do rozpędzania demonstracji - donosi agencja Reuters. W kierunku Rangunu zmierza też ponoć 22. dywizja użyta podczas krwawego przewrotu w 1988 roku - dodają przywódcy opozycji.

Polska, której przywódcy otwarcie popierają karę śmierci, powinna być izolowana w Unii Europejskiej za wystąpienie przeciwko podstawowym europejskim wartościom - uważa przywódca europejskich socjalistów Martin Schulz.

Yasuo Fukuda został formalnie wybrany we wtorek przez parlament na nowego premiera Japonii. Jako szef rządu zastąpi Shinzo Abego, który po serii skandali podał się 12 września do dymisji.

Tysiące mnichów, mimo zakazu władz, ponownie wyszło na ulice Rangunu wznosząc okrzyki: "demokracja, demokracja". Junta, mimo gróźb, na razie nie użyła siły. Dyplomaci spekulują, że wojskowi boją się reakcji Chine, ale te zapewniają: -Nie będziemy interweniować.

Verdi i Puccini zagrożą Britney i Beyonce? Filipińscy śpiewacy operowi chcą rozpromować muzykę klasyczną, organizują darmowe koncerty i bezpłatne lekcje śpiewu.

Ponad 50 osób aresztowali karabinierzy w mieście Foggia w Apulii na południu Włoch, w ramach operacji przeciwko jednemu z tamtejszych klanów mafijnych - Gaeta.

- Jeśli nie zareagujemy teraz, wpływ zmian klimatycznych będzie niszczący - mówi sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon. Badania wykonane przez Globescan pokazują, że większość ludzi podziela jego zdanie.

Zdjęcia nagiej anorektyczki pojawiły się na ulicach włoskich miast w związku z trwającym tam tygodniem mody. Kampania reklamowa firmy odzieżowej "Nolita" ma - oprócz efektu marketingowego - uczulić na problem anoreksji wśród młodych kobiet.

Korea Północna może zostać usunięta z amerykańskiej listy państw popierających terroryzm - zasugerowała sekretarz stanu USA Condoleezza Rice.

Wiadomo - politycy blogi piszą na potęgę. Nie każdy z nich ma jednak gwarancję, że blog sygnowany jego nazwiskiem będzie odzwierciedleniem właśnie jego myśli i politycznych planów.

Amerykańska policja zatrzymała i postawiła zarzuty 18-letniemu studentowi, który jest podejrzany o strzelanie na amerykańskim uniwersytecie w Dover (New Jersey).

Pośród protestów, ale i wśród braw, swój wykład na Uniwersytecie Columbia wygłosił prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad. Głównie krytykował Izrael i USA, a bronił irańskiego programu nuklearnego.

Ministrowie rozwoju gospodarczego i handlu, zdrowia i rozwoju społecznego oraz rozwoju lokalnego pożegnali się z miejscami w nowym gabinecie premiera Rosji Wiktora Zubkowa. Szef MON - zięć premiera - zostaje.

Biały Dom zapowiada, że podczas jutrzejszego wystąpienia na forum ONZ, prezydent George W. Bush ogłosi zaostrzenie sankcji przeciwko birmańskiemu reżimowi. Wiadomo, że prominentni członkowie junty i ich rodziny nie będą mogli otrzymać amerykańskiej wizy.

Prokurator generalny Izraela Menahem Mazuz wszczął dochodzenie przeciwko premierowi Ehudowi Olmertowi. Jest podejrzewany o oszustwo przy zakupie domu w Jerozolimie.

Służby wywiadowcze komunistycznej Czechosłowacji uprowadzały zza granicy niewygodnych dla siebie ludzi, głównie emigrantów z Czechosłowackiej Republiki Socjalistycznej - podał praski dziennik "Lidove noviny".

Mowa trwająca osiem godzin - Hugo Chavez nie miał litości ani dla siebie, ani dla narodu. Tym imponującym wynikiem prezydent Wenezueli zdetronizował największego dotychczas krasomówcę Ameryki Łacińskiej, Fidela Castro.