- Kampania wyborcza w Polsce prowadzona jest przy użyciu wyraźnych antyniemieckich i antyrosyjskich akcentów. Żaden rozsądny człowiek nie może tego kwestionować - mówił w środę w Berlinie były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder. Jego słowa nagradzano oklaskami.

Problemu zmian klimatycznych na Ziemi jest nie da się rozwiązać bez międzynarodowej solidarności i pomocy dla krajów rozwijających się - powiedział prezydent Lech Kaczyński na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

Rada Bezpieczeństwa ONZ z powodu sprzeciwu Chin nie potępiła władz Birmy za użycie siły w czasie ostatnich zamieszek w Rangunie. W wydanym oświadczeniu wezwała je jedynie do podjęcia pilnej współpracy ze specjalnym ONZ-owskim wysłannikiem.

Zbiornik wodny powstały w wyniku wybudowania tamy Trzech Przełomów ma 650 km długości. Aby go zbudować przesiedlono półtora miliona ludzi. Te liczby jednak nie robią takiego wrażenia jak zagrożenie, jakie niesie ze sobą istnienie tamy. W środę przyznała to nawet oficjalna gazeta partii "People's Daily".

Dziewczynka o blond włosach, której zdjęcie zrobiła w Maroku hiszpańska turystka, nie jest Brytyjką Madeleine McCann zaginioną w maju w Portugalii, lecz Marokanką - podała agencja AFP.

Co najmniej 4 osoby zginęły podczas tłumienia przez policję i wojsko demonstracji w Rangunie. Sytuacja w Birmie zaostrza się. Jeszcze dziś zbierze się dziś Rada Bezpieczeństwa ONZ, która zajmie się konfliktem w tym kraju.

Przełomowa decyzja argentyńskiego sądu - po raz pierwszy zezwolono na zmianę płci nieletniemu. Po długiej walce 17-letni Nati jeszcze przed osiemnastymi urodzinami zostanie... Natalią.

Birmańska policja otworzyła ogień do protestujących mnichów. Zginęły co najmniej trzy osoby, a wiele jest rannych. Wszystkie mają rany postrzałowe.

Na amerykańskiej aukcji internetowej eBay można kupić bazę rakiet międzykontynentalnych Tytan. Cena to - bagatela - półtora miliona dolarów.

Żydowska Komisja Roszczeń Majątkowych wobec Niemiec "Claims Conference" przetrzymuje na swoich kontach bankowych gigantyczne sumy. Pieniądze te należą się Żydom ocalałym z Holokaustu.

Dwoje hiszpańskich turystów wykonało w Maroku zdjęcia dziewczynki, której opis pasuje do zaginionej Madeleine. Bada je już Interpol.

Iran nie przejmuje się groźbami sankcji i nie zrezygnuje z programu nuklearnego - wynika z przemówienia prezydenta Iranu Mahmuda Ahmedinedżada na forum ONZ.

Do dwóch drobnych zgrzytów doszło podczas wizyty prezydenta Kaczyńskiego w USA. Prezydent najpierw został przedstawiony jako Lech Wałęsa, potem powitany jako Kwaśniewski. Prezydent wygłosił w Chicago wykład o udziale Polski w polityce globalnej.

Miliony Hindusów maszerowało ulicami swoich miast w procesjach ku czci boga szczęścia i wiedzy - Ganeshy. Główne uroczystości odbyły się w Bombaju.