Burze, deszcze, huragany i powodzie nawiedziły w piątek śródziemnomorskie wybrzeże Hiszpanii. Woda zalała ulice miast, porywała samochody i niszczyła mieszkania - zginęły co najmniej dwie osoby.

Amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice wydawała się mało ubawiona humorem prezydenta Rosji Władimira Putina, który zasugerował Amerykanom umieszczenie tarczy antyrakietowej "na Księżycu".

Templariusze, średniowieczny zakon wojskowy oskarżony o herezję i dewiacje seksualne zostanie częściowo zrehabilitowany przez Watykan. Stolica Apostolska opublikuje dokumenty procesu, których strzegła przez 700 lat.

Dwaj młodzi chłopcy z Białorusi zostali w Rosji skazani na karę 14 lat w kolonii o ostrym reżimie za handel tabletkami na kaszel. Popularny lek jest dostępny bez recepty w każdej polskiej aptece - donosi "Dziennik".

Uczeń technikum z Imperii na północy Włoch może zapłacić 18 tys. euro kary za to, że nagrał swoim telefonem komórkowym lekcję.

- Rozmowa z panią kanclerz była jak zawsze bardzo sympatyczna i wzbudziła mój optymizm przed szczytem UE w Lizbonie - powiedział po wizycie w Berlinie Lech Kaczyński. Prezydent spotkał się z Angelą Merkel, aby przedstawić polskie postulaty co do nowego traktatu reformującego UE.

- Rosja poczyni kroki, by "zneutralizować" zagrożenie, jeśli Stany Zjednoczone rozmieszczą swoją tarczę antyrakietową w Europie - oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z sekretarz stanu USA Condoleezzą Rice.

Nadzieja na kompromis w sprawie traktatu Reformującego UE i spostrzeżenie, że wizyta jest częścią kampanii wyborczej - to główne wątki komentarzy niemieckiej prasy dotyczące dzisiejszej wizyty Lecha Kaczyńskiego w Berlinie.

Prezydent Stanów Zjednoczonych George W. Bush spotka się z duchowym przywódcą Tybetu Jego Świątobliwością XIV Dalajlamą. Na pewno nie spodoba się to Chińczykom.