Helena Wolińska, stalinowski prokurator wojskowy, jako "kretyńską sprawę" ocenia podejmowane przez IPN nowe starania o jej ekstradycję z Wielkiej Brytanii do Polski na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

34, 37 proc. dla prorosyjskiej Partii Regionów, 30, 71 proc. dla prozachodni Blok Julii Tymoszenki, 14, 15 proc. dla prezydenckiej Naszej Ukrainy-Ludowej Samoobrony - to wyniki wyborów parlamentarnych na Ukrainie ogłoszone w piątek po przeliczeniu wszystkich głosów.

Do 52 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu transportowego, który rozbił się wczoraj po starcie z lotniska w Kinszasie, stolicy Demokratycznej Republiki Konga.

Specjalny wysłannik ONZ ds. Birmy Ibrahim Gambari, występujący przed Radą Bezpieczeństwa ONZ, wezwał juntę do wypuszczenia wszystkich więźniów politycznych w Birmie. -Postępowanie junty może mieć poważne konsekwencje - stwierdził Gambari. USA już deklaruje, że jest gotowe przedstawić sankcje przeciwko Birmie.

Kontrowersyjny nowojorski artysta Daniel Edwards, znany z szokujących rzeźb gwiazd zaprezentuje w przyszły czwartek swoje najnowsze dzieło przedstawiające martwego księcia Harry'ego zabitego w Iraku.

W Duszanbe, stolicy Tadżykistanu, nastąpiło połączenie Szanghajskiej Organizacji Współpracy z organizacją Układu Bezpieczeństwa Zbiorowego. Czy na naszych oczach powstaje nowy potężny sojusz z udziałem Rosji i Chin?

Międzynarodowe forum poświęcone zamordowanej w zeszłym roku dziennikarce Annie Politkowskiej, które miało się odbyć w Niżnym Nowogrodzie, nagle zostało odwołane. Obrońcy praw człowieka są przekonani, że za zerwaniem forum stoją rosyjskie władze.

25 osób, w tym kobiety i dzieci, zginęło w walkach na zachód od irackiego miasta Bakuba. Ponad 40 Irakijczyków zostało rannych. Liczba ofiar może być większa.

Niecodzienny sposób na zarobek znaleźli mieszkańcy Papui - Nowej Gwinei. Miejscowi sprzedają szczątki żołnierzy walczących w II wojnie światowej. I to za niezłe pieniądze. Kompletny szkielet kosztuje nawet 20 tys. dolarów.

Gra "Halo 3" ma najlepsze otwarcie w historii rozrywki - w ciągu pierwszych 24 godzin sprzedaży zarobiła ponad 170 milionów dolarów. Nie dokonał tego wcześniej nawet żaden film.

Były prezydent USA Bill Clinton zasugerował, że w przypadku zwycięstwa jego żony Hillary w przyszłorocznych wyborach prezydenckich mógłby zostać amerykańskim dyplomatą.

Błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty może zostać wkrótce ogłoszona świętą, bo znaleziono już przypadek cudu uzdrowienia za jej wstawiennictwem - informuje włoski dziennik "La Stampa".

Marian Kozina, legenda świata przestępczego i prominentny członek rosyjskiej mafii, zatrzymany przez brytyjską policję. Jak podaje "Nasz Dziennik", gangstera podejrzewa się m.in. o związek z zabójstwem generała Marka Papały.

Wystarczyła chwila nieuwagi, a włoskie Ministerstwo Obrony Narodowej stało się uboższe o jeden samochód. Opancerzone auto skradziono karabinierom eskortującym szefa MON Arturo Parisiego, gdy ci posilali się w restauracji.

W czwartek sąd w Santiago nakazał aresztowanie żony i pięciorga dzieci zmarłego w zeszłym roku chilijskiego dyktatora generała Augusto Pinocheta. Znaleźli się w grupie 23 osób podejrzanych o korupcję.

Prokremlowska partia Jedna Rosja zapowiedziała, że wyśle w kosmos swojego deputowanego. Wniesie w ten sposób "konkretny wkład" do programu kosmicznego - poinformował szef partii i zarazem przewodniczący Dumy, niższej izby parlamentu, Borys Gryzłow.

Samolot transportowy An-26 z rosyjską załogą rozbił się przy starcie z lotniska w stolicy Demokratycznej Republiki Konga, Kinszasie. Ministerstwo ds. Humanitarnych tego kraju podało, że na pokładzie samolotu, oprócz trzech członków załogi, było 20 pasażerów. Wszyscy zginęli.