Porywacze wypuścili dwie uprowadzone Koreanki. Kobiety zwolniono, ponieważ są chore. Ma to być gest dobrej woli ze strony afgańskich talibów. W rękach bojowników jest wciąż 19 jeńców.

Po dziesięciu latach współpracy Carl Rove opuszcza amerykańskiego prezydenta. Główny doradca polityczny Geroga Busha ustąpi ze stanowiska pod koniec sierpnia. Polityk nie zdradza powodów swojej rezygnacji.

Rozdzielonym od ponad pół wieku rodzinom z Północnej i Południowej Korei umożliwiono kontakt ze sobą poprzez łącze wideo - informuje południowokoreański Czerwony Krzyż.

Organizator wyjazdu pielgrzymów do Francji, firma Orlando Travel nie ponosi odpowiedzialności za katastrofę autokaru pod Grenoble – uznała małopolska Inspekcja Transportu Drogowego. W katastrofie 22 lipca zginęło 26 pielgrzymów, 24 osoby odniosły obrażenia.

Opozycyjny Blok Julii Tymoszenko zaskarżył decyzję odmawiającą zarejestrowania list wyborczych tego ugrupowania przed wyborami parlamentarnymi na Ukrainie.

Białoruś nie pozostanie obojętna w kwestii rozmieszczenia elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach - zapowiedziało białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Polski RP we Lwowie przyspieszyć wydawanie pozwoleń na podróż do Polski. - Od poniedziałku wizy w tej placówce będą wydawane na dwie zmiany - informuje polski konsul generalny Wiesław Osuchowski.

Włoska policja zatrzymała w Rzymie 73-letnią kobietę i jej wnuczkę, które w swojej dzielnicy próbowały sprzedać cztery kilogramy heroiny o wartości ok. 1 mln euro.

Dwie zakładniczki południowokoreańskie zostaną przekazane Czerwonemu Krzyżowi o godzinie 13.30 (czasu polskiego) - poinformował rzecznik talibów.

Setki ludzi w Meksyku wyznaje kult... Świętej Śmierci. Ich bóstwo otrzymało nowy wizerunek. Ponury Żniwiarz przemienił się w młodą kobietę o porcelanowej twarzy.

Szef firmy eksportującej do USA zabawki, które wycofano z amerykańskiego rynku z powodu zbyt dużej zawartości ołowiu, popełnił samobójstwo.

Fidel Castro - znany jako El Comandante - kończy 81 lat. Dzisiaj jednak zamiast komenderować i dyktować, kubański przywódca, jak sam mówi, "w głębi medytuje nad problemami współcześnie nękającymi nasz gatunek".

W Niemczech odnaleziono dokument nakazujący strażnikom granicznym strzelanie do wszystkich próbujących sforsować granicę NRD - niezależnie od ich płci, czy wieku. 13 lipca to rocznica wzniesienia Muru Berlińskiego i podziału miasta na część wschodnią i zachodnią.

Co najmniej 20 osób zostało pogrzebanych pod lawiną błota, która spadła na wioskę w zachodniej Kenii. Dotąd wydobyto tylko jedno ciało.

Królowa Elżbieta II protestuje przeciwko jednemu ujęciu z klipu promującego nowy film o monarchini. Przez to BBC najprawdopodobniej nie wyemituje dokumentu "Rok z królową".

120 przedstawicieli palestyńskiego świata kultury i biznesu, pod egidą znanego milionera Muniba Masriego, ogłosiło zamiar utworzenia nowej partii politycznej, która odżegnywałaby się zarówno od Fatahu jak i Hamasu - donosi izraelski dziennik "The Jerusalem Post".