Prezydent Włoch przyjął w czwartek dymisję ministra sprawiedliwości. Ma to związek ze śledztwem ws. korupcji w służbie zdrowia.

- Zdecydowaliśmy o zawieszeniu działalności biur w St. Petersburgu i Jekaterynburgu. Rosjanie uniemożliwili nam pracę - poinformował szef British Council Martin Davidson. Brytyjskie MSZ krytykuje naciski Rosjan.

Maleje liczba przeciwników uznania członków Ukraińskiej Powstańczej Armii za stronę biorącą udział w walkach narodowowyzwoleńczych Ukrainy. W ciągu roku procent Ukraińców przeciwnych przyznaniu byłym żołnierzom UPA uprawnień kombatanckich zmalał z 52 do 46 proc.

- Przeprowadzono udaną próbę rakiety w ramach testowania jej napędu - poinformowało izraelskie ministerstwo obrony, nie podając jednak żadnych szczegółów. Można jedynie spekulować, czy był to nowy utrzymywany w tajemnicy pocisk balistyczny dalekiego zasięgu czy też element systemu antyrakietowego.

Wizytujący Warszawę asystent sekretarza stanu USA Daniel Fried powtórzył środowe ponaglenia Pentagonu: - USA oczekują od tej chwili intensyfikacji rozmów z Polską w sprawie tarczy antyrakietowej - powiedział dyplomata.

Wirusem grypy można zarazić się za pośrednictwem banknotów - pisze szwajcarska gazeta "Le Temps", powołując się na wyniki badań wirusologów z Uniwersytetu w Genewie. Niektóre odmiany grypy mogą przetrwać na pieniądzach nawet 17 dni.

16-letniemu niemieckiemu młodocianemu przestępcy nie udała się resocjalizacja w ojczystych ośrodkach wychowawczych, więc władze wysłały go dla reedukacji... na Syberię.

O przyspieszenie podpisania umowy o małym ruchu granicznym między Polską a Ukrainą apeluje do marszałka Sejmu w specjalnym liście jego ukraiński odpowiednik. Brak takiego porozumienia niepokoi zwykłych Ukraińców mieszkających blisko granicy.

W ciągu kilku miesięcy Praga i Waszyngton podpiszą porozumienie w sprawie umieszczenia na terytorium Czech elementów tarczy antyrakietowej - pisze "The New York Times" cytując szefa czeskiej dyplomacji.

Japońskie służby specjalne zatrzymały współpracownika kancelarii premiera, który za pieniądze przekazywał tajne informacje rosyjskiemu wywiadowi wojskowemu. Dyplomata z ambasady Rosji, z którym współpracował szpieg, natychmiast wyjechał z Japonii.

Walką z uzależnieniem od gier on-line tłumaczą Chińczycy plany nowych restrykcyjnych przepisów dotyczących internetu. W zeszłym roku regularnych graczy przez internet naliczono w Państwie Środka ok. 20 milionów.

Przed sądem w Ipswich wznowiono proces Stevena Wrighta, oskarżonego o zabicie pięciu prostytutek. Seria makabrycznych mordów wstrząsnęła Wyspami Brytyjskimi w 2006 roku. Media ochrzciły zabójcę mianem współczesnego Kuby Rozpruwacza.

Kubańska telewizja państwowa pokazała w środę nagranie z wtorkowego spotkania Fidela Castro z prezydentem Brazylii Luizem Inacio Lulą da Silvą. Ożywiona konwersacja z da Silvą - według telewizji - trwała ponad dwie godziny. Castro kilkakrotnie zapewniał też, że czuje się bardzo dobrze.

Według naukowców z NASA rok 2007 był jednym z najcieplejszych w tym stuleciu. Równie ciepły był tylko rok 1998. Eksperci prognozują, że kolejny duży skok temperatury nastąpi już za trzy lata.

Ponad półtora tysiąca ludzi wyszło na ulice hiszpańskiego miasteczka Huelva. Żądają wypuszczenia - prawdopodobnie porwanej - pięcioletniej dziewczynki. Mari Luz zaginęła w niedzielę.

"Papież nie może narzucić innym w sposób autorytarny wiary", ale może "rozbudzać wrażliwość na prawdę" - sformułowania te znajdują się w przemówieniu, jakie Benedykt XVI miał wygłosić w czwartek na rzymskim uniwersytecie La Sapienza.

Już niedługo może się okazać, że posłowie z wyrokami stracą mandaty. Unia Europejska wzywa Polskę do zmiany przepisów, bo uważa, że eurodeputowani są traktowani gorzej niż krajowi parlamentarzyści.

Diana zdradziła swojemu prawnikowi, że obawia się śmierci w wyniku spisku upozorowanego na wypadek samochodowy. Scotland Yard przez sześć lat ukrywał tę informację - donoszą media w Wielkiej Brytanii.

Ukraińcy blokujący ukraińsko-polskie przejście graniczne Krakowiec-Korczowa w środę wieczorem przerwali protest. Liczą, że do 1 lutego dojdzie do podpisania umowy o małym ruchu granicznym między Polską a Ukrainą.