Kenia stoi na skraju wojny domowej, na który doprowadziły ją wybory prezydenckie. Jest pod lupą całego świata. Benedykt XVI apeluje o rozwiązanie sporu dialogiem. Reporter "Faktów", Maciej Woroch, był w Kenii i zbierał informacje o sytuacji w kraju.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy w towarzystwie swojej przyjaciółki, byłej supermodelki Carli Bruni i jej syna zwiedzali w sobotę ruiny starożytnego miasta Petra w Jordanii. Prezydenta, który wcześniej omawiał z królem Jordanii sprawy międzynarodowe, i włoską piękność oblegali fani i paparazzi.

Zemsta smakuje ponoć słodko - przynajmniej z takiego założenia wyszedł pewnie 52-letni Amerykanin, który - by dopiec irytującym go rowerzystom - przez pół roku zastawiał na nich pułapki. Mścił się, bo - jak mówił - jakiś czas temu pewien miłośnik jednośladów a mało go nie rozjechał.

Palestyński ruch Hamas jest gotów do wznowienia "dialogu bez warunków wstępnych" z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem i ruchem Fatah.

Dwusilnikowy samolot czeskiej konstrukcji z dwuosobową załogą i czternastoma pasażerami na pokładzie spadł w piątek do morza ok. 40 km od jednej z wysp wenezuelskiego archipelagu Los Roques. Samolot leciał z oddalonego o 100 km na północ Caracas.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel opowiedziała się za zaostrzeniem kar dla młodocianych, czego domaga się wielu chadeckich polityków. Socjaldemokraci są przeciw.

Kolejny Solaris zasilany gazem spłonął w Bratysławie. Nikt nie odniósł obrażeń, ale polska firma autobusowa może ponieść poważne straty. W zeszłym roku, po podobnym zdarzeniu wszystkie Solarisy wycofano na pewien czas z ruchu.

- Alarmy bombowe, które sparaliżowały w piątek duże dworce kolejowe w czterech belgijskich miastach, okazały się fałszywe - podała policja federalna. Alarmy dotyczyły dworców w Brukseli, Antwerpii, Gandawie i Leuven.

Jak poinformowała ONZ co najmniej 180 tysięcy Kenijczyków w obawie o swoje bezpieczeństwo opuściło domy. To pokłosie trwających od końca grudnia zamieszek i powtarzających się codziennie aktów przemocy.

Młodzi komuniści w Czechach zebrali niemal 150 tys. podpisów pod petycją przeciw rozmieszczeniu w tym kraju elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej - poinformował szef czeskiej młodzieżówki komunistycznej (KSM) Milan Krajcza

Grupa 11 rosyjskich rybaków, którzy zaginęli przed trzema miesiącami, została w piątek ewakuowana śmigłowcem z brzegu na Kamczatce. Jak się okazało - spędzili ten czas, próbując bezskutecznie zreperować swe uszkodzone łodzie - podaje telewizja "Wiesti-24".

Płonące autobusy i kukły-wisiecy na ulicach Neapolu - to efekt sporu pomiędzy władzami a zdesperowanymi mieszkańcami. W mieście zalega 100 tysięcy ton niewywiezionych odpadków, co wzbudza coraz poważniejszy sprzeciw mieszkańców.

Uznawana za najstarszą żyjącą osobę na świecie María Díaz Cortés skończyła w piątek 116 lat. Choć cierpi ma problemy ze słuchem i ledwie może mówić, nikt nie miał wątpliwości, że ucieszyła się na myśl o urodzinowym torcie.

Prezydent Kenii Mwai Kibaki zaakceptuje powtórzenie wyborów prezydenckich, których wyniki są kwestionowane, jeśli tak postanowi sąd - powiedział rzecznik prezydenta Alfred Mutua. Wcześniej kenijska opozycja domagała się rozpisania nowych wyborów.

Tajne dokumenty szwedzkiej armii, dotyczące również innych krajów, m.in. USA, znaleziono w sztokholmskiej bibliotece publicznej w zgubionej pamięci pen drivie. Takie zaniedbanie może kosztować zapominalskiego wojskowego sześć miesięcy więzienia.

W Bułgarii, na północnym wschodzie kraju władze ogłosiły stan klęski żywiołowej. W Rumunii setki pasażerów protestuje przeciw opóźnieniom na lotniskach. Kraje Europy południowej próbują odeprzeć atak zimy.

Demokratka Hillary Clinton i Republikanin John McCain prowadzą w rankingach popularności w amerykańskim stanie New Hampshire, gdzie 8 stycznia odbędą się drugie prawybory z udziałem obu partii.

Największa od pięciu lat liczba przypadków dolegliwości żołądkowych wywołanych przez norowirusa sprawiła, że już w 56 oddziałach szpitalnych w Anglii i Walii nie przyjmuje się nowych pacjentów.