Christian von Wernich, katolicki ksiądz został wczoraj skazany na dożywocie za współudział w morderstwach, torturach i porwaniach popełnionych podczas rządów dyktatury wojskowej w Argentynie w latach 1976 - 1983.

Po raz pierwszy od 16 lat w dniu święta narodowego Tajwanu odbyła się parada wojskowa. To wyraźny sygnał dla Chin, które uważają wyspę ze swoje terytorium i domagają się jego powrotu do macierzy - nawet wymuszonego siłą.

Zmęczeni ciągłymi walkami Afgańczycy chcą pokoju z talibami. - Chcecie całej władzy? Stańcie do wyborów, wygrajcie je i zabierzcie sobie wszystko - mówi prezydent Afganistanu.

Trzy osoby ranne w strzelaninie w Moskwie. Kierowca otworzył ogień do przechodniów, bo ci zbyt wolno się poruszali... Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Powiernictwo Pruskie złożyło w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu kolejny pozew przeciwko Polsce. Tym razem domaga się zwrotu kilkunastu obrazów należących niegdyś do rodziny von Ingenheimów. Wśród dzieł jest "Madonna z Dzieciątkiem" Sandro Botticellego.

20-latek z Polski zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek w szpitalu w Limerick w Irlandii w wyniku obrażeń, których doznał w bójce 29 września. W związku z bójką, w której brało udział około 20 osób, i jego śmiercią zatrzymano dwóch mężczyzn. Obaj są Polakami.

Jeśli do Knesestu, to nie w dżinsach, t-shirtach i szortach, bo izraelski parlament właśnie wprowadził obostrzenia w tej sprawie - donosi rosyjska agencja RAI-Nowosti.

Z opublikowanego dziś raportu Białego Domu wynika, że Al-Kaida wciąż jest największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych i że stara się zdobyć broń masowego rażenia, w tym broń nuklearną.

Japonia zamierza w ciągu 10 lat umieścić pojazd kosmiczny na powierzchni Księżyca - zapowiedzieli przedstawiciele rządu tego kraju. W ten sposób Japonia dołącza do Chin i Indii w wyścigu o eksplorację naturalnego satelity Ziemi.

Bomba podłożona w jednym z samochodów wybuchła w Bilbao na północy Hiszpanii. Według tamtejszej policji, w wyniku eksplozji ciężko ranny został ochroniarz lokalnego polityka.

Co najmniej 45 cywilów zginęło w Darfurze w wyniku ataku wojsk rządowych na miasto Muhajiriya - podali przedstawiciele Sudańskiej Armii Wyzwolenia (SLA).

Rząd Iraku domaga się, by chroniąca amerykańskich dyplomatów w Iraku firma Blackwater zapłaciła 136 milionów dolarów odszkodowania dla rodzin irackich cywilów, zastrzelonych przez ochroniarzy firmy w zeszłym miesiącu.

Tegoroczną Nagrodę Nobla z fizyki otrzymali Francuz Albert Fert oraz Niemiec Peter Gruenberg. Wyróżnienie przyznano im za odkrycie efektu gigantycznego magnetooporu, dzięki któremu np. twarde dyski mogą być coraz pojemniejsze.

Wczoraj spotkał się z Lechem Kaczyńskim, a dziś czeka go wizyta u Władimira Putina - francuski prezydent Nicolas Sarkozy rezerwuje wiele czasu dla Europy Wschodniej. "Sueddeutsche Zeitung" uważa, że Polska zajmuje Francuza o wiele bardziej niż Rosja.