Kilka godzin dramatycznej walki z ogniem i kilkunastokilometrowy korek - to efekt wypadku dwóch tirów w Belgii. Tuż po zderzeniu, samochody stanęły w ogniu.

12 ofiar śmiertelnych w starciach między siłami bezpieczeństwa, a handlarzami narkotyków w slumsach Rio de Janeiro. Wśród ofiar była czteroletnia dziewczynka.

Francuzi protestują przeciwko planowanym przez prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego ograniczeniom przywilejów emerytalnych. Strajki mogą spowodować zakłócenia w transporcie i sparaliżować Paryż.

Co najmniej sześć osób zginęło na ulicach miast Strefy Gazy w środę wieczorem podczas walk Hamasu i zwolenników Fatahu oraz rajdu izraelskich żołnierzy na terrorystów z grupy Brygady Kassam. Pięciu zabitych to Palestyńczycy, jeden to Izraelczyk.

Biskup Franco Agostinelli w ostatniej chwili odwołał swoja wizytę w klubie stowarzyszenia homoseksualistów. Gdyby doszło do tej wizyty, byłoby to pierwsze w historii spotkanie przedstawiciela kościoła katolickiego i przedstawiciela organizacji gejów.

Jedna czwarta Niemców uważa, że nazistowskie rządy miały aspekty pozytywne - wynika z opublikowanego sondażu przeprowadzonego przez agencję Forsa na zlecenie tygodnika "Stern".

Julia Tymoszenko twierdzi, że prezydent Wiltor Juszczenko zgodził się poprzeć jej kandydaturę na szefa rządu. Dziś również Blok Julii Tymoszenko i prezydencki blok Nasza Ukraina - Ludowa Samoobrona podpisały umowę koalicyjną.

Polska, podobnie jak siedem innych państw Unii, blokuje dostęp do zawodu notariusza obywatelom innych krajów - twierdzi Komisja Europejska. I ostrzega, że jeżeli sytuacja się nie zmieni to sprawa trafi do Trybunału Sprawiedliwości.

Rosyjska prokuratura postawiła dziewięciu osobom zarzuty w związku z ich domniemanym udziałem w zabójstwie Anny Politkowskiej. Jest wśród nich oficer rosyjskich służb bezpieczeństwa.

Na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. W Polsce odbywa się on pod hasłem „Walka z ubóstwem – wiele robimy osobno, zróbmy to wspólnie” .

Papież Benedykt XVI mianował kardynałem arcybiskupa Stanisława Ryłkę. Papież powiedział, że chciał też nadać kapelusz kardynalski arcybiskupowi Ignacemu Jeżowi, który zmarł wczoraj w wieku 93 lat.

Rządząca Birmą wojskowa junta poinformowała w środę, że po zdławieniu prodemokratycznych demonstracji aresztowała prawie 3 tysiące osób, a kilkaset z nich wciąż przebywa w areszcie.

- To brutalna ingerencja w wewnętrzne sprawy Chin - tak dzisiejsze spotkanie prezydenta USA z Dalajlamą ocenił rzecznik chińskiego MSZ. Mnich ma dziś zostać odznaczony najwyższym odznaczeniem przyznawanym cywilom.

2 więźniów zostało zabitych, a 13 osób zostało rannych, kiedy strażnicy otworzyli ogień do zbuntowanych skazańców w jednym z zakładów karnych dla młodocianych przestępców na Uralu. Zginął też jeden ze strażników.

W środę dojdzie do pierwszego oficjalnego spotkania włoskiego hierarchy kościelnego z przedstawicielami organizacji gejów.

Benedykt XVI zwoła w środę nowy konsystorz i 24 listopada ogłosi światu nowych kardynałów - podały źródła watykańskie. Wśród nazwisk przyszłych purpuratów nieoficjalnie wymienia się metropolitę warszawskiego arcybiskupa Kazimierza Nycza i przewodniczącego Papieskiej Rady do spraw Świeckich arcybiskupa Stanisława Ryłkę.

- Ostatnie kontakty z amerykańskimi partnerami świadczą o tym, że jest możliwa pewna zmiana ich stanowiska (ws. tarczy - red.) i będziemy kontynuować ten dialog - oznajmił podczas spotkania w Teheranie Władimir Putin. Prezydent Rosji przebywa obecnie z wizytą w Iranie, to właśnie przed atakiem między innymi z tego państwa USA chce się chronić tarczą.