Pomiędzy prezydentem Lechem Kaczyńskim i niemiecką kanclerz Angelą Merkel istnieje "dobry kontakt", jednak relacje między Polską i Niemcami w sprawach merytorycznych pozostają napięte - ocenia niemiecki opiniotwórczy dziennik "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung".

Najwyższy budynek w stolicy RPA posłużył jako miejsce nietypowej akcji promocyjnej. Johannesburg chce w ten sposób odmienić swój wizerunek jednego z najniebezpieczniejszych miast świata.

Zwiększa się liczba ofiar sobotniego wybuchu gazu w czterech budynkach w Dniepropietrowsku na wschodzie Ukrainy. Zginęło co najmniej 13 osób, 23 - w tym sześcioro dzieci - są ranne. Akcja ratunkowa ciągle trwa - pod gruzami może być jeszcze 20 mieszkańców budynku.

Premier Australii John Howard ogłosił wybory parlamentarne. 24 listopada rozstrzygnie się, kto dalej pokieruje australijską polityką. Sondaże wskazują, że najprawdopodobniej będzie to oponent Howarda - labourzysta Kevin Rudd.

Co najmniej 21 osób zginęło, a 18 zostało rannych na południowym zachodzie Kolumbii, gdy doszło do zawału w odkrywkowej kopalni złota. Do wypadku doszło kiedy okoliczni mieszkańcy próbowali dostać się do żyły złota i zaczęli drążyć tunel bez żadnej konsultacji technicznej.

Pielęgniarki, panny młode i żeglarze - to tylko niektóre przebrania uczestników gejowskiej parady na Tajwanie. Wzięło w niej udział ponad siedem tysięcy osób. Wszyscy manifestowali przeciwko dyskryminacji społecznej par homoseksualnych.

Setki żołnierzy, wybuchy, odbijanie zakładników, przejmowanie kontroli nad wrogimi okrętami - u wybrzeży Japonii rozpoczęły się trzydniowe, międzynarodowe ćwiczenia wojskowe. Bierze w nich udział siedem państw.

Naukowcy z Izraela i Jordanii postanowili wybudować rafę koralową, żeby uchronić inne - te prawdziwe - przed dewastacją ze strony amatorów podwodnych obserwacji. Podobno z projektu uczonych najbardziej cieszą się mieszkające w pobliżu innych raf ryby... W końcu będą miały więcej spokoju.

Burmańska dyktatura aresztowała trzech ostatnich przywódców opozycji demokratycznej. Wśród nich jest przywódca i bohater protestów z 1988 roku, kiedy to wojskowi wymordowali na ulicach 3 tys. demonstrantów - Htay Kywe.

Tysiące pielgrzymów przybyło w piątek do Fatimy w Portugalii, aby uczestniczyć w poświęceniu jednego z największych kościołów świata. Kościół znajduje się w miejscu, gdzie według niektórych wierzeń miała się objawić Maryja w 1917 roku.

- Jestem aktywnym homoseksualistą i nie uważam, żebym grzeszył - powiedział anonimowo we włoskiej telewizji wysoko postawiony przedstawiciel Kongregacji Duchowieństwa. Został szybko zidentyfikowany i natychmiast zawieszony.

Iracka misja to "koszmar bez wyjścia" - tak ocenił strategię administracji USA w Iraku były dowódca sił amerykańskich w tym kraju generał Ricardo Sanchez.

Na ulicach miasta San Sebastian w Baskonii doszło do trójstronnych starć między policją, prawicowymi demonstrantami i separatystami baskijskimi protestującymi przeciwko rządom premiera Zapatero.

Wojskowe władze Birmy zorganizowały w sobotę manifestację poparcia dla rządu. Zamknięto pół miasta, ludzi zwieziono autobusami i zapłacono im, jak podaje agencja AP, 80 amerykańskich centów za obecność od osoby.

Burze, deszcze, huragany i powodzie nawiedziły w piątek śródziemnomorskie wybrzeże Hiszpanii. Woda zalała ulice miast, porywała samochody i niszczyła mieszkania - zginęły co najmniej dwie osoby.

Amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice wydawała się mało ubawiona humorem prezydenta Rosji Władimira Putina, który zasugerował Amerykanom umieszczenie tarczy antyrakietowej "na Księżycu".

Templariusze, średniowieczny zakon wojskowy oskarżony o herezję i dewiacje seksualne zostanie częściowo zrehabilitowany przez Watykan. Stolica Apostolska opublikuje dokumenty procesu, których strzegła przez 700 lat.

Dwaj młodzi chłopcy z Białorusi zostali w Rosji skazani na karę 14 lat w kolonii o ostrym reżimie za handel tabletkami na kaszel. Popularny lek jest dostępny bez recepty w każdej polskiej aptece - donosi "Dziennik".