Z jednej strony partia flamandzkich chadeków, z drugiej walońskich liberałów i polityczny impas. Rokowania w sprawie utworzenia rządzącej koalicji w Belgii trwają już piąty miesiąc. Dziś Belgia wyrównuje, a jutro pobije parlamentarny rekord - będzie to 149. dzień bez prawomocnie funkcjonującego rządu.

Brytyjski kontrwywiad MI5 twierdzi, że liczba rosyjskich szpiegów działających w Wielkiej Brytanii jest tak wysoka, jak w czasach zimnej wojny. Ich działalność odciąga uwagę brytyjskich służb od Al-Kaidy - skarży się wywiad.

Policja w Karaczi zatrzymała kilkadziesiąt i pobiła kilkaset osób w szturmie na pokojową, antyprezydencką demonstrację. W pochodzie przeciwko ogłoszeniu stanu wyjątkowego uczestniczyli głównie prawnicy i sędziowie.

Prezydent Rumunii Traian Basescu ostro krytykuje kontrowersyjny dekret włoskiego rządu wymierzony w rumuńskich imigrantów. Nowe prawo, które ma pomóc ograniczyć przestępczość pozwala wydalać z Włoch imigrantów jedynie za "podejrzenie popełnienia przestępstwa". Mieszkający we Włoszech Rumuni mówią wprost: wypowiedziano nam wojnę!

"Muszarraf uderzył w swojego głównego sojusznika, to jest klęska Pakistanu", "To wymysł. Generał nie działa w obronie kraju", "To atak na sędziów, nie terrorystów" - grzmią nagłówki gazet w Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Padające bez przerwy od kilku dni deszcze zagroziły kolejnym stanom Meksyku. Pod wodą jest już praktycznie cały stan Tabasco, a 800 tys. osób straciło dach nad głową. Powodzian odwiedził dziś prezydent Meksyku Felipe Calderon.

- Jesteśmy bardzo zaniepokojeni sytuacją w Pakistanie. Prezydent powinien dotrzymać słowa i przeprowadzić w styczniu wybory - oświadczyły w tym samym czasie rządy Chin, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Co najmniej 29 więźniów zginęło w pożarze wznieconym w więzieniu w północnej Argentynie - podały w poniedziałek władze. Dziesiątki innych osób zostało rannych - w tym członkowie rodzin osadzonych, których zaatakowała policja podczas protestu przed więzieniem.

Po przeciwnikach zmiany konstytucji - w niedzielę na ulice wyszli jej zwolennicy. Nowa ustawa zasadnicza ma pozwolić Chavezowi rządzić przez kolejne kadencje.

Rozpalone słońce, 200 tys. widzów i samoloty pędzące 400 km/h zaledwie kilka metrów nad wodą. W australijskim Perth odbyły się finałowe zawody serii Red Bull Air Race. Cały cykl wygrał Amerykanin Mike Mangold.

Ośmiu Afgańczyków i trzech Jordańczyków, więzionych w bazie Guantanamo na Kubie z powodu podejrzeń o terroryzm, zostało przekazanych swoim krajom.

Co najmniej sześć osób zginęło w wypadku małego samolotu, który spadł na budynki mieszkalne w Sao Paulo w Brazylii. Przyczyny katastrofy nie są znane.

Co najmniej dwie osoby zginęły, a dziesiątki zostało rannych w gigantycznym karambolu, do którego doszło w Kalifornii. Przyczyną wypadku była gęsta mgła.

Jedna z największych stacji telewizyjnych w Rosji TV Centr (TVC) zanegowała w sobotę prawdę o mordzie katyńskim, dokonanym przez NKWD na polskich oficerach w 1940 roku.

- Są ludzie, którzy mają źle w głowie. Wciąż twierdzą, że konieczny jest rozbiór naszego kraju - mówił prezydent Władimir Putin, uczestniczący w obchodach Dnia Jedności Narodowej w Moskwie.

Aleksander Milinkiewicz, lider białoruskiej opozycji, został zatrzymany przez milicję pod zarzutem organizowania nielegalnej manifestacji, gdy w Mostach w obwodzie grodzieńskim rozmawiał z mieszkańcami miasta.

Spotkanie prezydenta Francji z prezydentem Czadu Idrissem Debym zaowocowało uwolnieniem trzech francuskich dziennikarzy i czterech hiszpańskich stewardess oskarżonych o próbę porwania 103 dzieci z sudańskiego Darfuru. Wraz z Nicolasem Sarkozym opuścili oni już Czad. W areszcie pozostaje wciąż dziewięcioro innych Europejczyków

Premier Pakistanu Shaukat Aziz powiedział dziś, iż planowane na styczeń przyszłego roku wybory parlamentarne mogą zostać odłożone nawet o dwanaście miesięcy w związku z wprowadzonym wczoraj stanem wyjątkowym.