John McCain pewnie zmierza po republikańską nominację w wyborach prezydenckich. Nie dość, że zwycięża w większości prawyborczych starć, to poparcia udzielił mu w niedzielę prezydent George W. Bush. Natomiast wśród Demokratów sytuacja komplikuje się coraz bardziej. Barack Obama wygrał niedzielne prawybory Partii Demokratycznej w Maine, a dzień wcześniej zdobył poparcie Demokratów w trzech innych stanach.

Afgański mułła i dwójka jego dzieci zginęli w eksplozji bomby w ich własnym domu. Jak podała policja, muzułmański duchowny konstruował ładunki wybuchowe dla zamachowców-samobójców.

Panamski frachtowiec, który w sierpniu zeszłego roku rozbił się w Cieśninie Gibraltarskiej, zatonął ostatecznie w niedziele, zanieczyszczając ropą pobliskie plaże.

- Odpowiedź Rosji na elementy amerykańskiej tarczy w Europie będzie efektywna, adekwatna, lecz wielokrotnie tańsza niż koszty części tarczy w Polsce i Czechach - stwierdził wicepremier Rosji Siergiej Iwanow na konferencji bezpieczeństwa w Monachium.

Władze Ukrainy przyznały w niedzielę, iż państwowa kompania gazowa Naftohaz jest zadłużona wobec rosyjskiego Gazpromu. Jednocześnie zadeklarowały gotowość spłacenia należności, jeśli Rosjanie zgodzą się na usunięcie z handlu gazem pośredników.

Rekordowe mrozy, burze śnieżne i lawiny zabiły tej zimy w Afganistanie co najmniej 654 osoby. Wiele osób doznało odmrożeń i trzeba im było amputować kończyny.

- Jeśli Europa nie weźmie na siebie części ciężaru misji w Afganistanie, konsekwencją takiej sytuacji może być nawet zniszczenie sojuszu NATO - ostrzegł sekretarz obrony USA Robert Gates na konferencji bezpieczeństwa w Monachium.

Barack Obama wygrał prawybory w kolejnych trzech stanach: Waszyngton, Nebraska i Luizjana i niemal do końca zniwelował stratę do Hillary Clinton. U Republikanów kolejne zdobycze ma na koncie Mike Huckabee, ale wciąż niekwestionowanym liderem jest McCain.

Sześciu wojskowych zginęło w katastrofie samolotu zwiadowczego, który rozbił się o zbocze góry. Do tragedii doszło w sobotę w odległym od centrów cywilizacji regionie na południu Kolumbii. Nie można wykluczyć, że maszyna została zestrzelona.

Facebook, amerykański internetowy portal społecznościowy uznawany w branży za świeży powiew, przedstawił właśnie swoją hiszpańską wersję. Jego twórcy zapowiadają, że to początek walki o użytkowników na całym świecie z ich głównym rywalem - MySpace, i że wkrótce powstaną kolejne wersje serwisu: włoska, francuska i niemiecka.

W niedzielę nad ranem strażakom udało się ugasić pożar na Camden Market w północnym Londynie. Dziewięciometrowe płomienie gasiło 20 wozów straży pożarnej i ponad 100 strażaków. Mimo, że dzielnica Camden Town jest słynna z nocnego życia, nikomu nic się nie stało.

Około dwóch tysięcy gejów, lesbijek, transseksualistów i feministek protestowało w sobotę w centrum Rzymu przeciwko Stolicy Apostolskiej.

Rozchorował się jeden z kosmonautów, którzy promem Atlantis polecieli na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Odłożono już prace, które załoga miała wykonać na orbicie.

Jeden z najdłuższych strajków w Stanach Zjednoczonych jeszcze w sobotę może przejść do historii. Prostestujący od trzech miesięcy hollywoodzcy scenarzyści osiągnęli "wstępne porozumienie" z wytwórniami filmowymi i prawdopodobnie już wkrótce wrócą do pracy.

Zarząd koncernu internetowego Yahoo! uważa, że oferta jego wykupienia przez Microsoft za 44,6 mld dolarów "znacznie zaniża" wartość spółki i należy ja odrzucić - poinformował w sobotę dziennik "Wall Street Journal".

Benedykt XVI sprzeciwił się koncepcjom kultury oraz inicjatywom politycznym, które zaprzeczają "różnicom seksualnym" między mężczyzną a kobietą. Jednocześnie papież skrytykował... męski szowinizm.

Tureckie studentki będą mogły nosić tradycyjne islamskie chusty na uczelniach. Poprawkę do konstytucji w tej sprawie uchwalił parlament.

Nieznany dotąd list krakowskiego biskupa Karola Wojtyły do Ojca Pio ujawnia w sobotę włoski dziennik "Il Giornale". Korespondencja pochodzi z roku 1963.

W Irlandii ratyfikacja Traktatu Reformującego Unię Europejską odbędzie się na drodze referendum - ogłosił premier kraju, Bertie Ahern. Jak dotąd żaden inny kraj nie zdecydował się na taką drogę ratyfikacji.