Milion dolarów zaoferowała Paris Hilton stacja NBC za pierwszy wywiad po wyjściu z więzienia. Gwiazda odrzuciła intratną propozycję stacji i wybrała CNN, gdzie wystąpi za darmo.

Tornada w Kanadzie. Szalejące trąby powietrzne przeszły przez prowincję Manitoba w środkowej części kraju.

W prezydenckiej krypcie w Wiedniu spoczął Kurt Waldheim - były sekretarz ONZ i prezydent Austrii w latach 1986-1992. Zmarłego tydzień temu w wieku 88 lat Waldheima pochowano z honorami wojskowymi.

Na ulicach Bangkoku ponad 10 tysięcy osób zaprotestowało przeciwko obecnemu rządowi i wyraziło swoje poparcie dla byłego premiera Thaksina Shinawatry. Jest to kolejny tego rodzaju protest w ciągu ostatniego tygodnia.

Ma 56 lat, jest Szkotem i za kilka dni będzie nowym premierem Wielkiej Brytanii, zastępując swego przyjaciela Tony'ego Blaira. Dziś rozpoczyna proces przejmowania władzy - na konferencji Partii Pracy Gordon Brown zostanie wybrany nowym przywódcą laburzystów.

Prawie dwa tysiące osób wyszło na ulice Stambułu, by zaprotestować przeciwko atakom kurdyjskich separatystów. Demonstranci śpiewali pieśni patriotyczne oraz nieśli tureckie flagi i zdjęcia Kemala Atatürka, założyciela państwa tureckiego z początku XX wieku i symbolu jego jedności.

Koordynator polityki zagranicznej Unii Europejskiej Javier Solana uznał swoje rozmowy z głównym irańskim negocjatorem do spraw nuklearnych Alim Laridżanim za "konstruktywne". Tematem był irański program atomowy.

W Bagdadzie dobiega końca proces Alego Hasana al-Madżida znanego jako "Chemiczny Ali", kuzyna prezydenta Iraku Saddama Husajna. Al-Madżid wraz z pięcioma innymi przedstawicielami saddamowskiego reżimu jest oskarżony o zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości.

Zarówno politycy państw unijnych, jak i europejska prasa wyrażają w pierwszych komentarzach ostrożne zadowolenie z wyników brukselskiego szczytu UE, gdzie osiągnięto porozumienie w sprawie przyszłego traktatu regulującego funkcjonowanie Unii.

Danuta Huebner, polska Komisarz UE ds. polityki regionalnej, uważa, że porozumienie wypracowane w Brukseli jest wielką wartością. - Ważne jest to, że przywódcy europejscy umieją się w sprawach ważnych dogadać - uważa Komisarz.

Tony Blair, szef brytyjskiego rządu, złożył pożegnalną wizytę w Watykanie. Ustępujący premier rozmawiał z papieżem m. in. o szczycie w Brukseli.

Polska, która zepchnęła szczyt na krawędź katastrofy, na mecie negocjacyjnego maratonu zobaczyła w sobie zwycięzcę - ironizują niemieckie media. Polskiemu rządowi zarzucają egoizm.

W wyniku operacji sił NATO w ciągu ostatnich dni w Afganistanie zginęło co najmniej 90 cywilów. Oburzenie wyraża już nie tylko ulica, ale nawet lojalny sojusznik Waszyngtonu prezydent Hamid Karzaj.

Już w październiku państwa Unii Europejskiej mogą zaaprobować Traktat Reformujący - poinformował premier Portugalii, która przewodniczy UE w drugim półroczu.

Podczas szczytu Unii Europejskiej prezydent Litwy Valdas Adamkus był jednym z najważniejszych graczy politycznych - akcentuje w litewski dziennik "Lietuvos Rytas" w publikacji pt. "Dla przywódcy Litwy - rola architekta przyszłości Europy".

Polski prezydent Lech Kaczyński i jego brat bliźniak premier Jarosław Kaczyński "zgodzili się na kompromisową formułę dopiero, gdy zostali postawieni wobec ultimatum niemieckiej kanclerz Angeli Merkel" - pisze brytyjski "Financial Times".

Wytrawny hazardzista, grający o najwyższe stawki, by doprowadzić do porozumienia w sprawie reformy unijnych instytucji - tak o niemieckiej kanclerz Angeli Merkel pisze agencja Reutera. Opinię tę potwierdzają niemieckie media.

Lech Kaczyński zachwalał uzgodniony na szczycie kompromis w sprawie podejmowania decyzji w Radzie UE, który przewiduje odłożenie w czasie wejścia w życie kwestionowanego przez Polskę mechanizmu "podwójnej większości państw i obywateli".