Co najmniej 27 osób zginęło, w tym 13 policjantów, gdy zamachowiec-samobójca zdetonował cysternę z paliwem przed siedzibą policji w irackim Bajdżi. 62 osoby zostały ranne.

Dwóch podoficerów z 18. bielskiego Batalionu Desantowo-Szturmowego, którzy odmówili w Afganistanie wyjazdów na patrole i złożyli wnioski o wcześniejszy powrót do Polski, wróciło w poniedziałek do kraju.

Komisja Europejska uspokaja: zaoferowany Polsce „mechanizm z Joaniny“ będzie można dopracować podczas Konferencji Międzyrządowej. Oznacza to, że Polska może jeszcze wzmocnić zdolność blokowania niekorzystnych dla siebie decyzji Rady UE.

Po sporze z Polską na szczycie UE kanclerz Angela Merkel w dalszym ciągu stawia na "bliskie i przyjacielskie stosunki" ze swoim sąsiadem - zapewnia rzecznik niemieckiego rządu.

Nie należy spodziewać się przełomu - zapowiedział premier Izraela przed szczytem w Szarm el-Szejk, który ma stanowić wyraz poparcia bliskowschodnich państw dla umiarkowanych władz Autonomii.

Niemieckie gazety nie oszczędzają braci Kaczyńskich i ich walki o pierwiastek. "Wprost" nie pozostaje dłużny: na okładce wielki tytuł "Macocha Europy" oraz prezydent i premier ssący nagie piersi Angeli Merkel.

Jeśli spróbujecie uwolnić mnie siłą - zginę. Tak mówi porwany w Strefie Gazy Alan Johnston, dziennikarz BBC, na nagraniu wideo zamieszczonym w internecie.

Dwóch hiszpańskich i trzech kolumbijskich żołnierzy zginęło w zamachu bombowym na południu Libanu - poinformował minister obrony Hiszpanii Jose Antonio Alonso. Trzeci żołnierz hiszpański zmarł w szpitalu. Nadal nie wiadomo czy eksplozję spowodował samochód-pułapka, czy zdalnie odpalany ładunek wybuchowy.

Dźwig został załadowany na ciężarówkę i ruszył: podróż nie trwała jednak zbyt długo, bowiem na drodze stanął... zbyt niski wiadukt nad międzystanową autostradą w Teksasie, na północ od Dallas.

Polscy negocjatorzy zrezygnowali z systemu pierwiastkowego, w zamian za dłuższe trwanie ustaleń z Nicei i możliwość blokowania tak zwanym mechanizmem z Joaniny. Jak sprawdziła TVN24, opisany w konkluzjach szczytu mechanizm z Joaniny może jednak nie pozwolić Polsce na skuteczne blokowanie decyzji.

Połamane drzewa, poprzewracane samochody, zniszczone domy - oto skutki wichur, jakie przeszły przez Rumunię.

Przywódca egipskiego odłamu Al-Kaidy wzywa do ataku na "syjonistów" i zachodnie cele w Egipcie.

Brytyjski minister finansów Gordon Brown objął kierownictwo w Partii Pracy. W środę zastępi Tony'ego Blaira w fotelu premiera Wielkiej Brytanii.

W Budapeszcie o życie walczy dziennikarka zajmująca się funkcjonowaniem węgierskiej mafii paliwowej i korupcją w policji. Dziennikarze twierdzą jednak, że jej stan się poprawia.

- Stanięcie wobec ryzyka izolacji było dobrą nauczką, nawet jeśli w domu będzie mówić się o sukcesie - Bronisław Geremek krytykuje polskie władze i chwali Angelę Merkel w wywiadzie dla włoskiej gazety "La Repubblica".

Liczba śmiertelnych ofiar gwałtownych burz, jakie w sobotę nawiedziły rejon miasta Karaczi w Pakistanie, szacowana jest obecnie na 228 osób.

Druzgocąca krytyka polskich władz i niekończące się pochwały dla kanclerz Angeli Merkel - to najczęstsze opinie pojawiające się niedzielnych wydaniach niemieckich gazet komentujących wyniki szczytu UE.