Połowa Niemców twierdzi, że stosunki polsko-niemieckie pogorszyły się w ostatnim czasie. Im starsi i lepiej wykształceni są respondenci, tym gorszą mają opinię na ten temat - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej". Tylko 7 proc. naszych sąsiadów uważa, że stosunki uległy poprawie.

Irańczycy protestują przeciwko wprowadzeniu reglamentacji benzyny. Chociaż kraj jest naftowym potentatem, to nie ma dość rafinerii, by ropę przerabiać.

Od dziś na noszenie broni na Zachodnim Brzegu Jordanu trzeba będzie mieć specjalne pozwolenie. Prezydent Mahmud Abbas poprosił też Izrael o zgodę na sprowadzenie z Jordanii lojalnych wobec niego bojówek.

Do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu zaskarżyli Rosję krewni ofiar z Biesłanu w Osetii Północnej, gdzie w 2004 roku podczas szturmu rosyjskich sił specjalnych zajętej przez terrorystów szkoły zginęło 318 zakładników.

Samo zaprzeczanie w sprawie więzień CIA w niewielkim stopniu przyczynia się do ustalenia prawdy - uważa sekretarz generalny Rady Europy Terry Davis. Skrytykował on "kraje członkowskie" za to, że nie angażują się we współpracę z Dickiem Marty'm - sprawozdawcą RE, który twierdzi, że CIA miała w latach 2003-2005 tajne więzienia w Polsce i Rumunii.

Monachium to bez wątpienia narodowa stolica piwa, natomiast Hofbräuhaus to jej rezydencja. „Kraina szczęśliwości” piwoszy z całego świata ma już 400 lat!

Większość niemieckich gazet przedrukowało dziś okładkę "Wprostu", niektórzy politycy mówią, że są nią zniesmaczeni, ale sama kanclerz Merkel w ogóle się na ten temat nie wypowiada.

Telegramy wysłane z Titanica, dziennik kobiety, która przeżyła katastrofę, pamiątkowe zdjęcia i karty pocztowe - to tylko niektóre rzeczy związane z najsłynniejszym transatlantykiem, które zostaną wystawione na sprzedaż w nowojorskim domu aukcyjnym Christie's.

Amerykanie, realizujący film o próbie zabójstwa Adolfa Hitlera mają zakaz wstępu do niemieckich obiektów wojskowych. Powodem jest grający główną rolę Tom Cruise.

Arnold Schwarzeneeger, najpopularniejszy amerykański gubernator szuka w Europie sojuszników do walki z nieodwracalnymi zmianami klimatycznymi. W Paryżu spotkał się z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym.

Niespodziewany i niebezpieczny finał pokazu lotniczego w Irlandii. W chwili, gdy widzowie oglądali przelatujący nad ich głowami helikopter, od maszyny odpadły drzwi, które zraniły trzy osoby.

Administracja Kremla doszła do porozumienia z komunistami w kwestii przeniesienia ciała Włodzimierza Lenina z mauzoleum na Placu Czerwonym do grobu na jednym z moskiewskich cmentarzy - podaje rosyjski portal "Nowyj Region".

Rząd będzie domagał się zmiany zapisu w konkluzjach po szczycie UE o zbyt słabym dla Polski mechanizmie z Joaniny - zdeklarował premier Jarosław Kaczyński w Radiu Maryja. Jak powiedział, w mandacie znalazło się "niedokladnie" to, co miało być zapisane.