- Nigdy nie brałam narkotyków, nie piję dużo i Bóg chciał, żebym znalazła się więzieniu - powiedziała Paris Hilton w programie Larry'ego Kinga. To był pierwszy jej wywiad od czasu wyjścia z więzienia.

Płonie znana z licznych kurortów grecka wyspa Poros. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło specjalną infolinię, pod którą można zasięgnąć informacji o sytuacji i zagrożeniach dla przebywających tam Polaków.

Co najmniej 18 osób zginęło w walkach na ulicach Rio de Janeiro. Policja przeprowadziła tam szeroko zakrojoną akcję przeciwko przemytnikom i handlarzom narkotyków.

Nowy premier Wielkiej Brytanii ma dziś ogłosić skład swojego gabinetu - rządu, który ma "przywrócić wiarę w politykę". Gordon Brown, który od wczoraj sprawuje urząd, zapowiada, że w swoim gabinecie chce wykorzysta wszystkie talenty - nawet jeśli nie są z jego partii.

Poznaniak podejrzany o brutalny gwałt na 48-letniej Brytyjce w czwartek zostanie po raz pierwszy przesłuchany przez sąd w Exeter na rozprawie przygotowawczej.

Awaria sieci energetycznej na kilka godzin sparaliżowała część nowojorskiego Manhattanu. Stanęły trzy linie metra, prąd nie dopływał do domów.

- Niech zacznie się praca na rzecz zmian - powiedział Gordon Brown, nowy premier Wielkiej Brytanii po zaprzysiężeniu. Szef Partii Pracy i zaufany człowiek swego poprzednika Tony'ego Blaira, otrzymał nominację z rąk królowej Elżbiety II.

To archeologiczne odkrycie na miarę odnalezienia grobowca faraona Tutenchamona. Egipscy archeolodzy twierdzą, że jedna z dwóch kobiecych mumii, znajdująca się w muzeum w Kairze, to w rzeczywistości królowa Hatszepsut.

Protest przeciw kartkom na paliwo w Iranie. Grupa młodych Irańczyków podpaliła stację benzynową i stojące na niej samochody.

Zarazili wirusem HIV ponad 130 osób, w tym 118 dzieci - orzekł sąd w mieście Szymkent na południu Kazachstanu. I skazał 21 lekarzy i pracowników służby zdrowia na kary od kilku miesięcy do ośmiu lat więzienia.

Na Dolnym Śląsku wojewoda zakazał trzymania drobiu na otwartej przestrzeni i polecił rozłożyć przed fermami maty dezynfekcyjne, bo przypadki zachorowań odnotowano już w Czechach.

- Polska może odegrać istotną rolę w bliskowschodnim procesie pokojowym - zapewniał Macieja Wierzyńskiego saudyjski minister spraw zagranicznych.

Ratownicy odnaleźli wrak samolotu, który w poniedziałek rozbił się w kambodżańskiej dżungli. Nikt z dwudziestu dwóch pasażerów nie przeżył katastrofy.

36-kilometrowej długości most nad zatoką Hangzhou połączył Szanghaj z przemysłowo-portowym miastem Ningbo w najbardziej prężnym gospodarczo regionie Chin. Według konstruktorów, to największy morski most świata.