Brytyjska policja rozbroiła dwa samochody-pułapki w centrum Londynu. Dla większej siły rażenia auta wyładowane były butlami z gazem, gwoździami i kanistrami z paliwem. Ładunki mogły być odpalone z telefonu komórkowego.

Adwokaci Edwarda Mazura, oskarżonego o zlecenie zabójstwa byłego komendanta głównego policji Marka Papały, skierowali do sądu kolejny wniosek o zaniechanie ekstradycji oskarżonego.

Dwóch pracowników zginęło podczas prac przy demontażu estrady na stadionie w Madrycie. Rozbierali oni konstrukcję po czwartkowym koncercie słynnej amerykańskiej grupy The Rolling Stones.

Nie powiodła się próba odholowania na pełne morze panamskiego statku, który od trzech tygodni stoi na mieliźnie w pobliżu australijskiego Newcastle.

Prezydent Izraela Mosze Kacaw podał się w do dymisji - poinformowały izraelskie media. Kacaw odchodzi w niesławie w związku z zarzucanymi mu przestępstwami na tle seksualnym.

Sześć osób zginęło, a 66 zostało rannych - to tragiczny bilans katastrofy samolotu w Afryce. Maszyna angolskich linii lotniczych leciała ze stolicy kraju, Luandy, do oddalonego o ok. 300 km miasta Mbanza Congo.

Żona prezydenta Włoch Giorgio Napolitano - Clio, została potrącona przez samochód. Do wypadku doszło gdy kobieta przechodziła przez pasy tuż koło pałacu na Kwirynale - siedziby głowy państwa. Została przewieziona do szpitala.

W Rzymie jak w Polsce. Władze stołecznego regionu włoch Lacjum ustąpiły po generalnym strajku pielęgniarek i pielęgniarzy z publicznej służby zdrowia i wyraziły gotowość przystąpienia do rozmów z protestującymi.

Policja hiszpańska zatrzymała pod Kadyksem Włocha, którego podejrzewa o związek ze zniknięciem 4-letniej brytyjskiej dziewczynki Madeleine MacCann. Zatrzymano również Portugalkę. Według hiszpańskiego MSW są oni "parą wyłudzaczy".

Władze rosyjskie często łamią prawo obywateli do organizowania publicznych protestów. Taki wniosek zawarł w swoim raporcie rzecznik praw człowieka Władimir Łukin.

Światowa Federacja Węgrów (MVSZ) uważa, że Rosja i wspólnota międzynarodowa powinny zapłacić odszkodowanie wysokości 10 bln forintów (40 mld euro) za "wojskową agresję" Związku Radzieckiego na Węgry w 1956 roku.

Rumuńscy deputowani opuścili Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy. Zrobili to w proteście przeciwko raportowi Szwajcara Dicka Marty'ego, który Rumunii, oraz Polsce, zarzucił tolerowanie tajnych więzień CIA na swoim terytorium. Polacy zachowali zimną krew.

Chcesz uniknąć męskich rozmarzonych spojrzeń w czasie opalania w bikini? Jedź do Włoch! W Riccione nad Adriatykiem otwarto pierwszą plażę z zakazem wstępu dla mężczyzn.

Trzech brytyjskich żołnierzy zginęło w wybuchu bomby w Basrze, na południu Iraku - podało dowództwo brytyjskiego kontyngentu. Wybuch bomby w Bagdadzie zabił zaś co najmniej 22 osoby.