Amerykańscy astronauci mogą odetchnąć. Wstępne badania uszkodzenia w powłoce termicznej promu kosmicznego Endeavour wskazują, że nie zagrozi ono bezpieczeństwu powrotu na Ziemię. NASA wciąż jednak rozważa naprawę ubytku na orbicie.

Jednym z powodów wzmożonej aktywności wymierzonej w polskich żołnierzy w Afganistanie może być ich podporządkowanie oddziałom amerykańskim - komentuje generał brygady Stanisław Koziej.

Po kilku wiekach uśpienia wikingowie ponownie przybili swoją łodzią do brzegów Irlandii. Dzielni żeglarze wypłynęli z duńskiego Roskilde. Przebyli 1000 mil morskich, czyli dystans równy około 1700 kilometrom.

Polski żołnierz zginął w Afganistanie. Patrol, w którym uczestniczył ppor. Łukasz Kurowski został zaatakowany przed południem. Żołnierz został ciężko ranny. Zmarł mimo 35-minutowej reanimacji.

Rzecznik praw człowieka i obywatela Władimir Łukin domaga się wypuszczenia Łarisy Arap ze szpitala psychiatrycznego. Opozycjonistka od dwóch tygodni jest tam przetrzymywana wbrew własnej woli.

- Kaczyńscy to niebezpieczni ludzi, którymi kieruje jedynie populistyczna demagogia - mówi były prezydent w wywiadzie dla internetowego wydania dziennika "Die Welt".

Wśród rannych w katastrofie pociągu pasażerskiego Moskwa-Petersburg nie ma cudzoziemców - informuje rosyjska kolej. Pociąg wykoleił się w poniedziałek wieczorem po eksplozji bomby na torach. 60 osób zostało rannych.

Król nie żyje już trzydzieści lat, choć niektórzy twierdzą, że nigdy nie umarł. Fani Elvisa Presleya zebrali się w Tokio, aby oddać cześć swojemu idolowi i przyjrzeć się jego współczesnym wcieleniom.

W wahadłowcu Endeavour pojawił się poważny problem. Oderwanie pianki izolacyjnej, które zaobserwowano podczas startu, uszkodziło poszycie promu. NASA zastanawia się, czy konieczna jest naprawa statku przed powrotem na ziemię.

Wypadek w wesołym miasteczku w Południowej Korei. W Pusan przekręcił się jeden z wagoników na diabelskim młynie. Pięć osób zginęło.

Moskiewska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie umieszczonego na kilku skrajnie nacjonalistycznych stronach internetowych nagrania wideo, które przedstawia brutalną egzekucję dwóch mężczyzn - Tadżyka i Dagestańczyka. Jednemu z nich ścięto głowę.