W piątek po południu papież Benedykt XVI przemówi na forum ONZ, gdzie poruszy sprawy pokoju i przestrzegania praw człowieka. W czwartek późnym wieczorem spotkał się z delegacją Żydów i muzułmanów, wzywając do "spokojnej rozmowy o różnicach" dzielących wielkie religie.

Zwycięzca wyborów parlamentarnych i już niedługo premier Włoch Silvio Berlusconi gości w swojej rezydencji ma Sardynii prezydenta Putina. Obaj przywódcy rozmawiają włosko-rosyjskiej współpracy energetycznej oraz stosunkach między Unią Europejską a Moskwą.

Urodziny uroczyste, ale tort niejadalny? Na obiedzie z okazji 81. urodzin Benedykta XVI były suto zastawione stoły i wielki, czekoladowy tort. Ale każdy, kto liczył, że skosztuje cukierniczych słodkości srogo się zawiódł. Żaden z zaproszonych gości nie miał bowiem odwagi pokroić tortu w kształcie Placu świętego Piotra...

Tradycyjny sojusz Anglosasów ma się dobrze - zapewniają przywódcy USA i Wlk. Brytanii. Prezydent Bush i premier Brown spotkali się w Białym Domu i obiecali wspólne działania na rzecz zwycięstwa w Iraku i Afganistanie oraz zażegnania groźby światowego kryzysu finansowego.

Dziesiątki tysięcy wiernych powitało Benedykta XVI na waszyngtońskim stadionie baseballowym Nationals Park. W homilii wygłoszonej podczas mszy na stadionie Nationals Park w Waszyngtonie Benedykt XVI mówił o "budzącym niepokój załamaniu się wartości ewangelicznych" w społeczeństwie - zjawisku, które dotknęło również Kościół katolicki w USA.

Do ceremonii ropoczęcia Igrzysk Olimpijskich pozostało zaledwie 113 dni, a przed Chińczykami jeszcze wiele do zrobienia. Reporter TVN24 sprawdził, jak wygląda chińska stolica na kilka miesięcy przed wielkim świętem.

Kamera 23-letniego Fadela Shana pracowała do końca. Na nagraniu agencji Reuters widać, jak stojący w oddali czołg namierza samochód operatora, a później strzela. Kilka sekund później obraz urywa się.

"Niech nikt nie dotyka Karola" - to tytuł komentarza we włoskim dzienniku "Corriere della Sera", w którym dziennikarz określa zamiar pochowania serca Jana Pawła II w kaplicy na Wawelu mianem "barbarzyństwa".

"Tylko dla Twoich oczu" - pod tytułem, jaki nosił jeden z filmów o Jamesie Bondzie - w Londynie otwarta została wystawa poświęcona słynnemu agentowi 007 i jego twórcy. Ekspozycja ma uczcić setną rocznicę urodzin brytyjskiego autora kryminałów, Iana Fleminga.

Siedmiu hiszpańskich policjantów zostało rannych w wybuchu bomby w Bilbao, w Kraju Basków na północy Hiszpanii. Do podłożenia ładunku przyznała się ETA.

Nie od dziś wiadomo, że zbyt duże dawki witamin są dla organizmu szkodliwe. Teraz naukowcy dowodzą, że w ogóle stosowanie witaminowych suplementów może - w niektórych przypadkach - doprowadzić do... przedwczesnej śmierci.

Czy Czesi wezmą na siebie całą instalację tarczy? Waszyngton sonduje Pragę, czy oprócz radaru nie przyjęliby też bazy z antyrakietami - pisze "Gazeta Wyborcza".

"Było to czasami bardzo źle załatwiane" - powiedział podczas spotkania z amerykańskimi biskupami Benedykt VI, odnosząc się do skandali seksualnych z księżmi-pedofilami w rolach głównych. Wcześniej papież widział się z George'em W. Bushem.

Czy kofeina zmniejsza ryzyko nowotworu skóry? Badacze Uniwersytetu Stanowego w New Jersey twierdzą, że tak przynajmniej działa ona w przypadku myszy - nawet jeśli zwierzęta potem naświetla się agresywnym promieniowaniem ultrafioletowym.

- Potrzebujemy Twojego przesłania o tym, że całe ludzkie życie jest święte - powiedział prezydent George W. Bush, witając w Białym Domu Benedykta XVI. Papież wezwał z kolei Stany Zjednoczone, aby w dalszym ciągu rozwiązywały konflikty "z cierpliwą pomocą międzynarodowej dyplomacji".

Śmigłowcem RAF, na wieczór kawalerski kuzyna, czemu nie. Brytyjski Książe William, który został ostatnio pilotem wojskowym, właśnie w ten sposób wykorzystał nowo nabyte umiejętności - doniósł w środę "Daily Mail".