Niemal dokładnie trzy lata temu w wybrzeża amerykańskich stanów Luizjany, Missisipi i Alabamy uderzył huragan Katrina. Zginęło wówczas 1209 osób, przede wszystkim mieszkańcy Nowego Orleanu.

Od niedzieli w krajach muzułmańskich rozpoczyna się miesięczny post, ramadan, który ma zmienić i ulepszyć uczynki i myśli wiernych. Muzułmanie czczą nim objawienie Koranu prorokowi Mahometowi. Ścisły post za dnia w tym czasie to jedna z pięciu najważniejszych zasad islamu.

Przedstawiciele brytyjskiego rządu opowiadają się za nałożeniem przez UE selektywnych sankcji na wymienionych z nazwiska wysokich przedstawicieli prorosyjskich władz Osetii Południowej i Abchazji - informuje tygodnik "Sunday Telegraph". Propozycja Londynu będzie rozpatrywana na szczycie Unii w Brukseli w poniedziałek.

Australijkom coraz trudniej znaleźć partnera. Najnowszy spis ludności wykazał, że Australia cierpi na bezprecedensowy niedobór mężczyzn, których jest już o około 100 tys. mniej niż kobiet - powiadomił w sobotę internetowy serwis BBC.

W ten weekend przypadają Europejskie Dni Nietoperzy. Z tej okazji setki wolontariuszy w Wielkiej Brytanii przeprowadzą akcje informacyjne o zwyczajach tych chronionych zwierząt.

Na początek samochód wyłożony dziesięcioma tysiącami kryształów, całkowicie zasuszone ludzkie czaszki z Ekwadoru zmniejszone do rozmiarów pięści i twarz żyjącego człowieka cała porośnięta długimi włosami. Niemożliwe? A jednak. Wszystko to można zobaczyć na własne oczy w londyńskim muzeum osobliwości Trocadero.

Centrala OBWE ma coraz więcej wskazówek, że to działania gruzińskich władz doprowadziły do eskalacji konfliktu w Osetii Południowej - donosi niemiecki tygodnik "Der Spiegel". W raporcie OBWE mają też być dowody na zbrodnie wojenne popełniane przez Gruzinów.

- Trzeba położyć kres próbom zaostrzenia napięć w Europie z powodu konfliktu rosyjsko-gruzińskiego - zgodzili się szefowie dyplomacji Rosji i Niemiec Siergiej Ławrow i Frank-Walter Steinmeier. Niemiecki minister dodał, że UE musi być "roztropna" w sprawie sytuacji na Kaukazie.

Ofensywa dyplomatyczna prezydenta i premiera przed szczytem w Brukseli. O strategii UE obaj rozmawiali z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Ponadto Donald Tusk konsultował się z premier Ukrainy Julią Tymoszenko, a Lech Kaczyński - z prezydentem Wiktorem Juszczenko.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew apeluje do Europy. Chce, by do Gruzji trafiło więcej niezależnych obserwatorów, którzy kontrolowaliby posunięcia gruzińskiego rządu. Miedwiediew miał powiedzieć o tym w czasie rozmowy telefonicznej z brytyjskim premierem Gordonem Brownem.

11-miesięczny chłopczyk, który waży tyle, co przeciętny ośmiolatek. Kolumbijscy doktorzy zachodzą w głowę jak to się stało i za nic nie mogą ustalić przyczyny.

Po zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Rosją, Tbilisi postanowiło zaostrzyć reżim wizowy dla obywateli rosyjskich pragnących udać się do Gruzji. O decyzji poinformowało w sobotę w komunikacie gruzińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Dwa lata spędził w norweskim areszcie śledczym i więzieniu 33-letni Polak. Zatrzymano go za posiadanie narkotyków, które tak naprawdę nie należały do niego. Po dwuletniej walce o uniewinnienie sąd przyznał Polakowi rację i nakazał jego natychmiastowe zwolnienie.

Już co najmniej 77 osób zginęło po przejściu huraganu Gustav, który wciąż rośnie w siłę. Osiągnął on trzeci stopień w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona (1 - najsłabszy, 5 - najsilniejszy) - informuje Amerykańskie Centrum Huraganów w Miami na Florydzie. Około godzinie 18.00 (12.00 czasu warszawskiego) huragan zbliżył się do ciepłych wód zachodniej Kuby, wiejąc z prędkością 185 km na godzinę.

45 osób zostało rannych w wyniku zamachu bombowego do jakiego doszło w stolicy Sri Lanki, Kolombo. Za zamachem stoją separatyści z ugrupowania Tamilskie Tygrysy - poinformowały źródła wojskowe.

Gruziński minister ds. reintegracji Temur Jakobaszwili zaapelował w sobotę do Unii Europejskiej, aby podczas nadzwyczajnego szczytu Unii Europejskiej, 1 września w Brukseli szczytu w poniedziałek podjęła decyzje o sankcjach przeciwko rosyjskiej "elicie politycznej".

Trzy osoby zostały ranne w wypadku samolotu Cessna w mieście Burbank na północ od Los Angeles. Samolot wpadł na linie energetyczne a następnie uderzył w zaparkowany poniżej samochód.

Tron z XVII wieku, egzemplarz Koranu, tradycyjne szaty i wytwory lokalnego rzemiosła - takie insygnia władzy otrzymał w czwartek libijski pułkownik Muammar Kadafi uhonorowany tytułem afrykańskiego "króla królów".

Dwa samoloty pasażerskie: amerykańskich i rosyjskich linii, uniknęły kolizji w powietrzu w czasie przelotu nad Karaibami - poinformowały władze w USA.