Oskarżenia o promocję talibów i uleganie ich manipulacji spotkały redakcję francuskiego tygodnika "Paris-Match", która opublikowała zdjęcia afgańskich partyzantów z odebranymi zabitym francuskim żołnierzom trofeami.

Bawarska chadecja CSU opowiada się za wejściem szefowej Związku Wypędzonych Eriki Steinbach do władz przyszłej fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie", oświadczył poseł CSU Stephan Meyer. Fundacja ma być poświęcona przymusowym wysiedleniom Niemców.

Gruzińska policja aresztowała Kotnę Gamsachurdię, syna pierwszego niekomunistycznego przywódcy Gruzji. Gruzini zarzucają mu planowanie zamachu stanu w trakcie protestów opozycji w 2007 roku.

Po mediacji w konflikcie rosyjsko-gruzińskim prezydentowi Francji Nicolasowi Sarkozy'emu najwyraźniej przypadła do gustu rola negocjatora. Teraz postanowił pogodzić ze sobą Izraelczyków i Syryjczyków.

W czwartek rano w Gruzji przestał obowiązywać trwający od 9 sierpnia stan wojenny. Również rano do Tbilisi przyjechał wiceprezydent USA Dick Cheney z gorącymi słowami poparcia dla Gruzinów.

Lodowy szelf wielkości nowojorskiej wyspy Manhattan oderwał się od wyspy Ellesmere należącej do arktycznej części Kanady. To kolejna dramatyczna oznaka gwałtownego ocieplania się klimatu i przesuwania się granicy wiecznego lodu.

Osaczony przez demonstrantów w swoim biurze tajlandzki premier zapowiada, że nie poda się do dymisji. Poddać się nie zamierzają też manifestanci, którzy protestują już 10 dzień.

Republikańscy delegaci nie mieli wątpliwości, że John McCain wraz z Sarą Palin powinni zostać następnymi gospodarzami Białego Domu. Przy okazji kandydatka na wiceprezydenta dała się poznać jako agresywna mówczyni, która nie przebiera w środkach.

Kandydatka republikanów na wiceprezydenta Sarah Palin przeżywa trudne chwile. Najpierw wyszło na jaw, że jej 17-letnia, niezamężna córka jest w ciąży. Teraz znalazła się w ogniu krytyki, bo nie ma doświadczenia w sprawach międzynarodowych.

Amerykańscy wojskowi potwierdzają, że w środę przeprowadzili rajd na terytorium Pakistanu. Pakistańskie władze nie kryją oburzenia.

Szerokim echem odbija się rządowy konflikt na Ukrainie. - Wiktor Juszczenko popełnił błąd zawieszając członkostwo w koalicji z Julią Tymoszenko - ocenia były szef ukraińskiej dyplomacji, Borys Tarasiuk. Zdaniem pisarza Jurija Andruchowycza z kolei, przeciwnicy Juszczenki dojrzeli już do odsunięcia prezydenta od władzy.

Znajdujący się w tej chwili nad Oceanem Atlantyckim huragan Ike, gwałtownie przybrał na sile i ma już czwarty stopień w pięciostopniowej skali - donosi amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów.

Za próbę handlu narządami 56-letni mieszkaniec Singapuru, biznesmen Tang Wee Sunga, został skazany na... jeden dzień więzienia i 12 tysięcy grzywny (17 tys. singapurskich dolarów). Chciał kupić sobie nerkę, bo go na to stać.

Hanna zabiła na Haiti 61 osób. Taki jest dotychczasowy bilans powodzi i lawin błotnych, jakie towarzyszyły tej burzy tropikalnej, która przeszła przez wyspę Wielkich Antyli. W czwartek Hanna ma dotrzeć nad Wyspy Bahama, a w sobotę nad USA na wysokości granicy Karoliny Płn. i Virginii.

Klapy na skrzydłach samolotu hiszpańskich linii lotniczych Spanair, który rozbił się pod koniec miesiąca, nie były do końca rozłożone - donosi "Wall Street Journal". W wypadku zginęły 154 osoby.

Ingrid Betancourt, uratowana w lipcu po sześciu latach niewoli u lewackich partyzantów, jest w tej chwili drugim pod względem popularności politykiem w Kolumbii. Wyprzedza ją tylko prezydent tego kraju Alvaro Uribe.

Trzech kanadyjskich żołnierzy zginęło, a pięciu zostało rannych w zasadzce na południu Afganistanu. Dwóch rannych żołnierzy walczy o życie.