W Kijowie rozpoczął się szczyt prezydentów dziewięciu państw Europy Środkowej i Wschodniej. Lech Kaczyński i przywódcy m.in. Ukrainy, Rumunii i Azerbejdżanu robią kolejny krok w kierunku budowy silnej energetycznej koalicji. Jej priorytetem będzie stworzenie trasy dostaw ropy kaspijskiej do Europy niezależnej od Rosji.

- Partia prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego prowadzi z poparciem 59,5-proc. głosów oddanych w środowych wyborach parlamentarnych w Gruzji - poinformowała w piątek gruzińska Centralna Komisja Wyborcza.

Premier Izraela Ehud Olmert po raz kolejny w piątek odpowiadać będzie na pytania policji w związku z podejrzeniami o korupcję. Olmert miałby przyjąć 500 tys. dolarów od amerykańskiego biznesmena Morrisa Talanskiego.

Jiang Xiaojuan, dwudziestodziewięcioletnia chińska policjantka, ratuje osierocone niemowlęta karmiąc je własną piersią. Naraz pod jej opieką znajdowało się dziewięcioro dzieci ofiar tragicznego trzęsienia ziemi w Chinach.

Than Shwe, szef birmańskiej junty, zgodził się wpuścić do kraju ekipę humanitarną ONZ, która będzie pomagać 2,4 mln ofiar cyklonu Nargis. Birmańskiego przywódcę przekonał do tego sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun, który przyjechał do Birmy specjalnie w tym celu.

Bilans ofiar trzęsienia ziemi w Chinach wciąż się powiększa. Ekipy ratunkowe co chwilę wydobywają spod gruzu kolejne ciała. W prowincji Li Chengyun znaleziono już ponad 55 tysięcy ofiar. Wciąż nieznany jest los 22 tys. mieszkańców tego regionu.

Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wzywa USA do przestrzegania zasady wzajemności i zniesienia obowiązku wizowego wobec obywateli nowych państw UE.

Kalifornia zmaga się z niebezpiecznym żywiołem. Gigantyczne pożary spaliły już tysiące hektarów lasów, a teraz ogień zbliża się do terenów zamieszkanych przez ludzi. Trwa ewakuacja mieszkańców.

Co najmniej 1 górnik zginął w wyniku wybuchu w kopalni w okolicach Doniecka. Trwają poszukiwania pozostałych. W bezpośrednim sąsiedztwie wypadku przebywało 10 górników.

Spełniona jako aktorka i piosenkarka - teraz zapragnęła zostać dokumentalistką. Madonna zaprezentowała w Cannes film o dzieciach z biednego afrykańskiego Malawi. Dokument jest zapisem życia najmłodszych mieszkańców tego kraju, naznaczonego głodem i wyniszczającą epidemią AIDS.

Nicky Reilly, 22-letni mieszkaniec Exeter na kilka godzin sparaliżował życie mieszkańców tego miasteczka w południowo-wschodniej Anglii. W jednym z centrów handlowych podłożył trzy ładunki wybuchowe. Jeden z nich wypalił jednak za szybko... jeszcze w rękach zamachowca. O zdarzeniu poinformowali nas polscy internauci mieszkający w Exeter.

Niemiecki Kościół prosi o pomoc polskich księży-egzorcystów. W Niemczech od wielu lat nie ma komu pełnić tej posługi, a potrzebujących są setki - pisze brytyjski "The Times".

W Niemczech, w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, jednym z kandydatów będzie neonazista. Niemiecka ultraprawica, reprezentowana przez neonazistowską Narodowo-Demokratyczną Partię Niemiec (NPD) i Niemiecką Unię Ludową (DVU), zamierza wystawić swego kandydata.

Ostrzejszy kurs wobec niebezpiecznych kierowców przyjmie prawdopodobnie niemiecki rząd. Nawet trzy tysiące euro będzie trzeba zapłacić za przekroczenie prędkości lub przejechanie na czerwonym świetle. To o 60 proc. więcej niż dotychczas.

17-letni Brytyjczyk winny jest śmierci 26-letniej Polki Magdaleny P. - uznała ławę przysięgłych londyńskiego sądu. Zbrodnia wydarzyła się w październiku 2007 r.

Rosja jest gotowa na kontynuowanie z Amerykanami rozmów w sprawie tarczy antyrakietowej, powiedział prezydent Rosji Dimitrij Miedwiediew. Dodał, że z punktu widzenia Moskwy jest jeszcze szansa na modyfikację amerykańskich planów.

Izraelskie myśliwce były bliskie zestrzelenia samolotu z byłym premierem Wielkiej Brytanii Tonym Blairem na pokładzie - informuje "Daily Telegraph". Brytyjczyk leciał z Egiptu do Izraela.