Dwa lata temu tuż przed godz. 9 rano na trzech stacjach londyńskiego metra jednocześnie wybuchły przytwierdzone do ciał terrorystów-samobójców bomby. Godzinę potem czwarta eksplodowała w miejskim autobusie. Zginęły w sumie 52 osoby.

Toksyczne środki, służące m.in. do produkcji płynu zapobiegającego zamarzaniu chłodnic w samochodach zastosowali do produkcji pasty do zębów "Spearmint" chińscy producenci. Pasta trafiła m.in. do szpitali i hoteli.

Miała romans z Lwem Trockim, była rewolucjonistką polityczną i obyczajową, ale przede wszystkim była znakomitą malarką. W Meksyku świętowano 100-lecie narodzin Fridy Kahlo.

Ledwie rozpoczęto sezon corridy w hiszpańskiej Pampelunie - i już dwie osoby są ranne. Na szczęście niegroźnie, i w miejsce całkiem spodziewane - w pośladek. ...

"Bożena" waży pięć ton, ma ponad dwa metry wysokości i pali osiem litrów oleju na godzinę. Sprawę zniknięcia wartej ponad dwa miliony złotych wojskowej maszyny do oczyszczania ziemi opisuje reporter TVN24 Marcin Firlej.

Papież Benedykt XVI przywrócił możliwość powszechnego odprawiania mszy według rytuału łacińskiego. Zgodnie z tradycyjnym mszałem będzie można też udzielać ślubu, chrztu i pogrzebu. Wdzięczność wyrażają lefebryści.

Ponad dwudziestu Irakijczyków zginęło, a co najmniej 40 zostało rannych w sobotnim zamachu samobójczym w miejscowości Tuz Churmato na północy Iraku, niedaleko granicy z Iranem.

Przeciążenie sieci energetycznej spowodowało poważną awarię w historycznym centrum Rzymu.

Sąd w Manchesterze skazał 37-letniego Omara Altimimiego na karę 9 lat więzienia za posiadanie w komputerze materiałów instruktażowych dla terrorystów Al-Kaidy - podała telewizja Sky.

- Kiedy skończyłam jeden z końcowych rozdziałów, kompletnie się poryczałam - powiedziała autorka bestsellerowej sagi o Harrym Potterze Joanne Rowling w wywiadzie dla BBC One.

Opozycja w Rosji krytykuje przyjętą w czwartek przez Dumę ustawę poszerzającą "definicję ekstremizmu". Jej zdaniem to ograniczenie wolności obywatelskich przed wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi.

Mija 60 lat od stworzenia przez Michaiła Kałasznikowa karabinu AK-47. Według Rosjan, 90 procent Kałasznikowów to podróbki.

Jeden demonstrujący zginął, a kilku zostało rannych podczas protestów w mieście Chingqing w centrum Chin. W manifestacji wzięło udział 5000 osób.

Są specjalne środki ostrożności na lotniskach, restrykcyjne przepisy wizowe, a Amerykanie i tak nie wierzą, że rząd jest w stanie ich obronić. Boją się też epidemii - wynika z sondażu AP-Ipsos.