- W obecności partnerów europejskich gwarantuję, że wybory będą uczciwe i przejrzyste - zapewnia prezydent Juszczenko zebranych w Kijowie gości szczytu Unia Europejska - Ukraina, który odbywa się na dwa tygodnie przed kolejną wyborczą batalią na Ukrainie.

Prezydent Bush oświadczył Amerykanom, że jego strategia w Iraku przynosi rezultaty i w związku z tym będzie możliwe stopniowe zmniejszanie liczby żołnierzy USA w tym kraju.

Günter Verheugen, wiceszef Komisji Europejskiej miał romans ze swoją asystentką Petrą Erler. W dodatku awansował kochankę na szefa swojego gabinetu.

Wyznawcy islamu na całym świecie rozpoczęli obchody ramadanu. W Indonezji towarzyszy im smutek z powodu silnego trzęsienia ziemi, a w Iraku - wzmożona czujność.

Po 8-letniej przerwie wznowiła pracę huta niklu w Kosowie. Produkcję wstrzymano w okresie nalotów bombowych NATO na region.

Menedżerowie niemieckiego giganta motoryzacyjnego BMW zarzucają chińskiemu producentowi Shuanghuan, że jego samochód jest zbyt podobny do modelu BMW X5. Niemcy żądają wstrzymania produkcji.

W zamachu bombowym zginął w czwartek szejk Abdul Sattar Abu Risha - przywódca irackich sunnitów, znany ze sprzeciwu wobec działań Al-Kaidy. Bombę podłożono na poboczu drogi niedaleko Ramadi, gdzie Abu Risha mieszkał.

- Jeśli coś osiągnę na stanowisku premiera, to niewykluczone, że tak się stanie - powiedział Wiktor Zubkow zapytany, czy będzie kandydować na prezydenta. Rosyjscy komentatorzy różnią się w ocenach środowych zmian na szczytach władzy w Moskwie.

Nie mają Litwini szczęścia do polskich pseudo-kibiców. W lipcu podczas meczu Pucharu Intertoto chuligani z Warszawy zdemolowali stadion Vetry Wilno. We wtorek drodze na mecz z Finlandią Polacy grasowali w okolicach Pasvalis, miasta położonego na północy kraju.

10 osób pobili na śmierć wieśniacy z dystryktu Vaishali w Indiach. Dokonali oni samosądu na 11 mężczyznach, których podejrzewali kradzież. Jedyny ocalony został przewieziony do szpitala.

Rebelianci z etiopskiego regionu Ogaden ostrzegają przed "afrykańskim ludobójstwem" i apelują do Narodów Zjednoczonych, by uważniej przyjrzały się sytuacji w Etiopii. Oskarżają rząd i premiera Melesa Zenawiego o zbrodnie wojenne.

Rzymski dziennik "La Repubblica" pisze o "klimacie cichej rewolty" w Kościele katolickim po jednej z decyzji Benedykta XVI .

Wystarczy nacisnąć guzik. Śmierć następuje błyskawicznie - mówi dr Roger Kusch, wynalazca urządzenia do eutanazji. Kusch przedstawił ostatnio urządzenie pensjonariuszom domu starców w Hamburgu.

W Moskwie rusza proces Aleksandra Piczuszkina oskarżonego o dokonanie 49 morderstw. On sam twierdzi, że ma na sumieniu ponad 60 ofiar. Jak sam mówi, chciał zabić 64 osoby - tyle, ile jest pól na szachownicy.

Jest to szczególny czas nie tylko dla wyznawców Koranu. W rejonach napięć w krajach islamskich rośnie ryzyko zamachów. Dowódcy polskiego kontyngentu zapewniają, że polska misja w Afganistanie jest gotowa na każdą ewentualność.

O 85 mln dolarów Senacka Komisja Rozdziału Środków Budżetowych zmniejszyła w środę wieczorem (czasu USA) zaplanowane przez administrację fundusze na budowę systemu obrony antyrakietowej w Polsce i Czechach.

Po kolejnych czwartkowych trzęsieniach ziemi indonezyjska agencja sejsmologiczna ponawiała ostrzeżenia o fali tsunami. Podobny alert ogłosiła japońska agencja meteorologiczna dla czterech krajów - Indonezji, Australii, Indii i Sri Lanki.

Być może już niedługo na Ziemi nie będzie można spotkać goryla równinnego, orangutana sumatrzańskiego czy sępa azjatyckiego - wymarciem zagrożonych jest ponad 16 tysięcy gatunków roślin i zwierząt.

Co najmniej 6 osób zginęło, a ponad 40 zostało rannych na skutek silnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło w środę Indonezję. Wstrząsy powracają co jakiś czas, a władze kraju ponowiły ostrzeżenie przed tsunami.