Prezydent Pakistanu zrezygnuje z dowództwa nad armią tuż po wyborach prezydenckich - zapowiedział sekretarz generalny rządzącej Pakistańskiej Ligi Muzułmańskiej.

Setki świec zapłonęły w nocy na kijowskim Placu Niepodległości. W siódmą rocznicę zaginięcia niezależnego dziennikarza Georgija Gongadze mieszkańcy ukraińskiej stolicy oddali hołd jego pamięci.

- Musimy przygotować się na najgorsze, a najgorszym jest wojna - powiedział szef francuskiej dyplomacji Bernard Kouchner, który uważa, że broń nuklearna w rękach Irańczyków stanowiłaby prawdziwe zagrożenie dla świata.

Brytyjski multimilioner Richard Branson zaoferował 100 tysięcy funtów na pomoc prawną dla rodziców zaginionej w maju w Portugalii Madeleine McCann. Sprawa McCannów trafiła do portugalskiej prokuratury.

17 osób zginęło, a 13 zostało rannych w wypadku autobusu w Meksyku. Jadący do Guadalajary pojazd zjechał w 250 metrową przepaść. Większość pasażerów feralnego autobusu przyleciała spoza Meksyku na obchody Dnia Niepodległości tego kraju.

Znaleziono dwie "czarne skrzynki" samolotu tanich linii lotniczych One-Two-Go, który rozbił się w niedzielę na tajskiej wyspie Phuket. Według najnowszych danych, w katastrofie zginęło co najmniej 91 osób, w tym 55 cudzoziemców.

Choć przeliczono dopiero 70 proc. głosów, konserwatywny premier Grecji Konstantinos Karamanlis już ogłosił zwycięstwo swojej partii. Wstępne wyniki mówią o 43,2 proc. poparcia dla jego frakcji. 38,5 proc. osób głosowało na socjalistów z partii PASOK.

Alan Greenspan, wieloletni szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej (FED), uważa, że głównym motywem ataku USA na Irak było zapewnienie dostaw bliskowschodniej ropy naftowej. To wyznanie znalazło się w jego wspomnieniach - pisze "Dziennik".

O. J. Simpson - była gwiazda futbolu amerykańskiego i oskarżony o morderstwo w głośnym procesie sprzed lat - został w Los Angeles ponownie zatrzymany. Policja zarzuca mu udział we włamaniu z bronią w ręku.

Lewicowe ugrupowanie Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii starło się ze specjalnymi jednostkami policji niedaleko miejscowości Toribia w prowincji Cauca w zachodniej Kolumbii. W potyczce zginął kolumbijski oficer policji.

Meksykanie świętują rocznicę niepodległości. Uroczystości odbywają się co rok w nocy z 15 na 16 września i upamiętniają początek powstania przeciwko hiszpańskim kolonizatorom.

Gdyby terroryści porwali samolot z cywilami na pokładzie w celu przeprowadzenia zamachu, wydałbym niezbędny rozkaz jego zestrzelenia - oświadczył minister obrony Niemiec Franc Josef Jung. Wypowiedź ta wywołała protesty opozycji.

Gwiazdy estrady i ekranu wsparły inicjatywę piosenkarza zespołu "Mattafix" i nagrały wspólnie teledysk, w którym domagają się pokoju w targanym wojną domową Darfurze. Z kolei premier Wielkiej Brytanii wysłać w rejon konfliktu siły rozjemcze ONZ.

Sześć osób zginęło, a jedna została ciężko ranna w katastrofie śmigłowca MI-8, do której doszło w obwodzie magadańskim, na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Wśród ofiar jest dwóch polskich turystów - podała agencja RIA-Nowosti. Działania w rejonie katastrofy wstrzymano z powodu zapadającego zmroku

Andriej Ługowoj będzie kandydować do rosyjskiej Dumy Państwowej z listy nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimira Żyrynowskiego. Ługowoj to były oficer KGB i FSB, którego Brytyjczycy podejrzewa o Aleksandra Litwinienki,

Władze Indonezji poinformowały, że do 23 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych silnego trzęsienia ziemi i wstrząsów wtórnych, które nawiedziły ten kraj w ostatnim tygodniu.

Sześć tysięcy ludzi manifestowało w sobotę w Waszyngtonie pod Białym Domem i Kongresem przeciwko wojnie w Iraku. Protestujący domagali się wycofania wojsk, a niektórzy ustąpienia prezydenta.

5 tys. osób domagało się ustąpienia socjalistycznego premiera Ferenca Gyurcsanya podczas demonstracji przed urzędem prezydenta na Wzgórzu Zamkowym w Budapeszcie. Rząd nie ma jednak zamiaru podawać się do dymisji.