Do Gabali w Azerbejdżanie przyjeżdża dziś amerykańska delegacja, aby ocenić wartość rosyjskiej propozycji użycia tamtejszej stacji radarowej do projektu tarczy antyrakietowej. Rosjanie w ten sposób zamierzali odwieść USA od budowy elementów tarczy w Polsce i Czechach.

NASA informuje o możliwym opóźnieniu planowanej na 23 października misji promu kosmicznego Discovery. Powodem jest wykrycie usterki systemu hamulcowego wahadłowca.

Kiedy prezydent Lech Kaczyński w Katyniu apelował o dobre, ale oparte na prawdzie stosunki między Rosją i Polską, kontrolowana przez Kreml telewizja przekonywała, że Polacy dopuścili się nie mniejszej od stalinowskiej zbrodni - pisze "Dziennik".

- Sędzia Mukasey wie co trzeba robić, by prowadzić skutecznie wojnę z terroryzmem i jak to robić w sposób zgodny z naszymi prawami i konstytucją - powiedział prezydent Bush mianując Michaela B. Mukaseya na nowe stanowisko.

Wynajmowana przez amerykański Departament Stanu firma ochroniarska Blackwater ma zakaz działalności w Iraku - ogłosił szef miejscowego MSW, po tym, jak ochroniarze zastrzelili ośmiu cywilów.

W Iraku rozszerza się epidemia cholery - alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Na północy - w kurdyjskiej części kraju - objawy choroby wykryto już u 16 tys. osób.

Kampanię na rzecz ochrony rafy koralowej i jej drapieżników, a przede wszystkim rekinów, rozpoczęły w Australii organizacje ekologiczne. Jest ona skierowana przeciwko nielegalnym połowom zagrożonych gatunków.

Pięć osób zginęło w wypadku, do którego doszło podczas ucieczki samochodu osobowego przed policyjnym pościgiem na jednej z brytyjskich autostrad.

Mieszkańcy Pałacu Elizejskiego stali się wykonawcami woli Białego Domu i przyjęli ton nawet twardszy, bardziej podżegający i bardziej nielogiczny niż Waszyngton - piszą irańskie media.

Andriej Ługowoj, 43-letni były oficer KGB i FSB, podejrzewany przez brytyjską prokuraturę o zabójstwo podpułkownika Aleksandra Litwinienki, kandyduje do rosyjskiej Dumy.

- Katyń to nie tylko straszliwa zbrodnia, ale i kłamstwo powtarzane tysiące razy - powiedział biskup polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski podczas mszy św. odprawionej na Polskim Cmentarzu Wojskowym w Lasku Katyńskim. Nabożeństwo poprzedziło wizytę delegacji polskiej z Lechem Kaczyńskim na czele.

Niemiecki aktor i komik telewizyjny Harald Schmidt dołączył do grona osób popierających projekt Centrum Przeciwko Wypędzeniom - oznajmiła przewodnicząca Związku Wypędzonych Erika Steinbach.

Islamska strona internetowa zamieściła nagranie, które zapowiada serię krwawych zamachów mających wstrząsnąć Zachodnim Światem. Nagranie przedstawiono jako pochodzące od Al-Kaidy.

Elitarne oddziały wojska, ponad 500 pojazdów opancerzonych, 70 samolotów i tysiące widzów. Meksykanie uroczystą paradą wojskową uczcili 207. rocznicę ogłoszenia niepodległości.

W Los Angeles po raz 59. rozdano amerykańskie nagrody Emmy. W tym roku zgodnie z zapowiedziami wygrał faworyt do "telewizyjnego Oskara", znany również w Polsce, serial "Rodzina Soprano".

Trzecią dobę trwa walka z pożarem w kalifornijskim parku narodowym San Bernardino. Ogień zmusił do ewakuacji ponad dwa tysiące okolicznych mieszkańców.

40 dzieci w wieku od 8 do 15 lat, bez rodziców, na półpustynnych obszarach stanu Nowy Meksyk - we wtorek stacja CBS wyemituje pierwszy odcinek nowego reality show, którego uczestnikami są dzieci.

Prezydent Pakistanu zrezygnuje z dowództwa nad armią tuż po wyborach prezydenckich - zapowiedział sekretarz generalny rządzącej Pakistańskiej Ligi Muzułmańskiej.