- Jeśli nie zareagujemy teraz, wpływ zmian klimatycznych będzie niszczący - mówi sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon. Badania wykonane przez Globescan pokazują, że większość ludzi podziela jego zdanie.

Zdjęcia nagiej anorektyczki pojawiły się na ulicach włoskich miast w związku z trwającym tam tygodniem mody. Kampania reklamowa firmy odzieżowej "Nolita" ma - oprócz efektu marketingowego - uczulić na problem anoreksji wśród młodych kobiet.

Korea Północna może zostać usunięta z amerykańskiej listy państw popierających terroryzm - zasugerowała sekretarz stanu USA Condoleezza Rice.

Wiadomo - politycy blogi piszą na potęgę. Nie każdy z nich ma jednak gwarancję, że blog sygnowany jego nazwiskiem będzie odzwierciedleniem właśnie jego myśli i politycznych planów.

Amerykańska policja zatrzymała i postawiła zarzuty 18-letniemu studentowi, który jest podejrzany o strzelanie na amerykańskim uniwersytecie w Dover (New Jersey).

Pośród protestów, ale i wśród braw, swój wykład na Uniwersytecie Columbia wygłosił prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad. Głównie krytykował Izrael i USA, a bronił irańskiego programu nuklearnego.

Ministrowie rozwoju gospodarczego i handlu, zdrowia i rozwoju społecznego oraz rozwoju lokalnego pożegnali się z miejscami w nowym gabinecie premiera Rosji Wiktora Zubkowa. Szef MON - zięć premiera - zostaje.

Biały Dom zapowiada, że podczas jutrzejszego wystąpienia na forum ONZ, prezydent George W. Bush ogłosi zaostrzenie sankcji przeciwko birmańskiemu reżimowi. Wiadomo, że prominentni członkowie junty i ich rodziny nie będą mogli otrzymać amerykańskiej wizy.

Prokurator generalny Izraela Menahem Mazuz wszczął dochodzenie przeciwko premierowi Ehudowi Olmertowi. Jest podejrzewany o oszustwo przy zakupie domu w Jerozolimie.

Służby wywiadowcze komunistycznej Czechosłowacji uprowadzały zza granicy niewygodnych dla siebie ludzi, głównie emigrantów z Czechosłowackiej Republiki Socjalistycznej - podał praski dziennik "Lidove noviny".

Mowa trwająca osiem godzin - Hugo Chavez nie miał litości ani dla siebie, ani dla narodu. Tym imponującym wynikiem prezydent Wenezueli zdetronizował największego dotychczas krasomówcę Ameryki Łacińskiej, Fidela Castro.

Rosyjski piętnastolatek niepostrzeżenie dostał się na płytę lotniska i schował się w gondoli dla podwozia w samolocie Boeing 737. Dlaczego? Bo pokłócił się z rodzicami i postanowił uciec z domu.

W Mediolanie Rocco Barocco zaprezentował swoją najnowszą kolekcję - elegancką i dystyngowaną. Projektant zakłada, że jego kolekcja będzie wyznacznikiem w sezonie wiosenno-letnim.

Nicolas Sarkozy w wywiadzie dla amerykańskiej prasy zadeklarował, że chce wprowadzić UE w nową epokę. Przypomniał też o konieczności powołania wspólnych europejskich sił zbrojnych.

Ci, którym islam kojarzył się z niechęcią do nowoczesnej techniki i z zamiłowaniem do średniowiecznych rytuałów, powinni zrewidować swoje wyobrażenia. W Indonezji można już kupić elektroniczny Koran.

Dwie ofiary śmiertelne i jedna osoba zaginiona - to rezultat obfitego i gwałtownego deszczu, który spadł w poniedziałek rano na południu i wschodzie Hiszpanii.