Co najmniej 45 cywilów zginęło w Darfurze w wyniku ataku wojsk rządowych na miasto Muhajiriya - podali przedstawiciele Sudańskiej Armii Wyzwolenia (SLA).

Rząd Iraku domaga się, by chroniąca amerykańskich dyplomatów w Iraku firma Blackwater zapłaciła 136 milionów dolarów odszkodowania dla rodzin irackich cywilów, zastrzelonych przez ochroniarzy firmy w zeszłym miesiącu.

Tegoroczną Nagrodę Nobla z fizyki otrzymali Francuz Albert Fert oraz Niemiec Peter Gruenberg. Wyróżnienie przyznano im za odkrycie efektu gigantycznego magnetooporu, dzięki któremu np. twarde dyski mogą być coraz pojemniejsze.

Wczoraj spotkał się z Lechem Kaczyńskim, a dziś czeka go wizyta u Władimira Putina - francuski prezydent Nicolas Sarkozy rezerwuje wiele czasu dla Europy Wschodniej. "Sueddeutsche Zeitung" uważa, że Polska zajmuje Francuza o wiele bardziej niż Rosja.

Co dziesiąty japoński nastolatek cierpi z powodu mniej lub bardziej zaawansowanej depresji, a wśród uczniów w wieku 9-12 lat odsetek ten wynosi ponad 4 proc. - wynika z najnowszych badań opublikowanych przez agencję Kyodo.

Co najmniej 45 pakistańskich żołnierzy i 150 islamskich bojowników zginęło w trwających od niedzieli walkach na pograniczu pakistańsko-afgańskim. Kilkudziesięciu żołnierzy uważa się za zaginionych.

Wstrzymanie wykonywania wyroków śmierci, jako akt dobrej woli przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2008 - taki apel do władz w Pekinie wystosowało Human Rights Watch.

Co najmniej czternaście osób zginęło, a 30 zostało rannych w wybuchu dwóch samochodów-pułapek w mieście Bajdżi na północ od Bagdadu - podała we wtorek rano policja iracka. Obu zamachów dokonali terroryści-samobójcy.

Katorżnicze treningi, poświęcenie, pot i łzy. W Kabulu 20 młodych dziewcząt - mimo sprzeciwu lokalnej społeczności - uczy się walki na pięści. To pierwsze kobiety w historii Afganistanu, które odważyły się założyć rękawice bokserskie.

Brak konkretnych kroków w kierunku przerwania programu jądrowego oraz niechęć do wydania porwanych Japończyków - to powody, dla których Tokio przedłuży o kolejne 6 miesięcy termin obowiązywania sankcji gospodarczych wobec Korei Północnej.

Mamy nadzieję na ustanowienie "pomyślnych stosunków" z panią Aung San Suu Kyi - ogłosiła birmańska junta wojskowa na łamach rządowego dziennika. Generałowie powołali również specjalnego łącznika do kontaktów z liderką opozycji.

Znajdujemy się w decydującym momencie. Wszystko zależy od tego, czy wygramy w Afganistanie, czy nie - mówi gen. Dan McNeill, dowódca wojsk NATO w Afganistanie. - Jeśli ta misja zakończy się klapą, organizacja zmieni się w klub dyskusyjny, niezdolny do radzenia sobie z wyzwaniami współczesnego świata - dodaje.

Około pięciu milionów ludzi zostało poszkodowanych przez sztorm; ponad trzy miliony pozbawione są prądu, wody, gazu, albo łączności. Prawie półtora miliona zostało ewakuowanych.

Szczyt w Lizbonie będzie sukcesem na 98 proc. - zadeklarował goszczący z wizytą we Francji prezydent Kaczyński po rozmowach z Nicolasem Sarkozym. W Paryżu doszło też do incydentu - podczas spotkania z Polonią prezydenta przywitał okrzyk "Spieprzaj dziadu!".

- Żaden rząd polski, ani ten, ani przyszły, nie powinien ustąpić i nie ustąpi przed aktami terroru w Iraku - zapewniał Donald Tusk. Szef MON Aleksander Szczygło zapewnia natomiast, że dzisiejsze wybuchy przed ambasadą są bez związku z obecnością polskich wojsk.

Zamieszanie po spotkaniu Światowego Kongresu Żydów (WJC) z Benedyktem XVI w Watykanie. - Sprawa Radia Maryja nie była poruszana na audiencji u papieża - powiedział Maram Stern, zastępca sekretarza generalnego organizacji. Tymczasem w komunikacie opisującym spotkanie, znalazła się bardzo krytyczna informacja o Radiu Maryja.

Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown powiedział dziś, że wiosną przyszłego roku zacznie się redukcja wojsk przebywających w Iraku. Z ponad pięciu tysięcy Brytyjskich żołnierzy ma tam zostać dwa i pół tysiąca.

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko daje partiom, które wygrały wybory, pięć dni na stworzenie nowego rządu i powołanie premiera. Ruch należy do Julii Tymoszenko - liderki powstającej na ukrainie "pomarańczowej koalicji". Ta wyciąga rękę do Wiktora Janukowycza i mówi, że może oddać niebieskim teke wicepremiera.