W środę dojdzie do pierwszego oficjalnego spotkania włoskiego hierarchy kościelnego z przedstawicielami organizacji gejów.

Benedykt XVI zwoła w środę nowy konsystorz i 24 listopada ogłosi światu nowych kardynałów - podały źródła watykańskie. Wśród nazwisk przyszłych purpuratów nieoficjalnie wymienia się metropolitę warszawskiego arcybiskupa Kazimierza Nycza i przewodniczącego Papieskiej Rady do spraw Świeckich arcybiskupa Stanisława Ryłkę.

- Ostatnie kontakty z amerykańskimi partnerami świadczą o tym, że jest możliwa pewna zmiana ich stanowiska (ws. tarczy - red.) i będziemy kontynuować ten dialog - oznajmił podczas spotkania w Teheranie Władimir Putin. Prezydent Rosji przebywa obecnie z wizytą w Iranie, to właśnie przed atakiem między innymi z tego państwa USA chce się chronić tarczą.

Kilkadziesiąt opalonych nóg, kuse stroje kąpielowe, błyskotki i walka na wdzięki do samego końca... Zwyciężczyni natomiast tylko jedna. W Japonii wybrano nową Miss International - została nią 24-letnia Meksykanka.

Potężna powódź w Nikaragui. Z zalanych terenów ewakuowano już cztery tysiące osób. Kolejnym dziesięciu tysiącom grozi ewakuacja.

- Tradycjonalistyczna stacja katolicka także prowadzi kampanię - zauważa belgijski dziennik "Le Soir" i dodaje, że katolickie radio angażuje się wyraźnie po stronie Prawa i Sprawiedliwości.

- Wyrażenie przez parlament zgody na interwencję wojskową przeciwko separatystom kurdyjskim w Iraku nie oznacza nieuchronności takiego ataku - zapewnił premier Turcji Recep Tayyip Erdogan, który wcześniej zwrócił się do deputowanych o zgodę na akcję wojskową przeciw rebeliantom.

- W zamkniętej dla mediów części rozmów z Władimirem Putinem kanclerz Niemiec Angela Merkel potępiła kraje, które powołując się na standardy ekologiczne sprzeciwiają się budowie Gazociągu Północnego - donoszą rosyjskie "Wiedomosti".

"Wiele artykułów sprzedawanych przez Benetton zawiera mikroprocesory, które zbierają informacje, a następnie przekazują je do bazy danych". To nie żart: to jest oficjalne oskarżenie włoskiej firmy o szpiegostwo w Iranie.

- To działanie poważnie nadszarpnie stosunki między Chinami a USA. Wyrażamy nasze głębokie niezadowolenie i sprzeciw - to chińska reakcja na zapowiedź Waszyngtonu o przyznaniu Dalajlamie najwyższego amerykańskiego odznaczenia.

- Nie powinniśmy nawet myśleć o użyciu siły w regionie Morza Kaspijskiego - stwierdził podczas wizyty w Teheranie prezydent Władimir Putin. To wyraźny znak sprzeciwu Rosji przeciwko ewentualnemu atakowi na Iran.

10-proc. podwyżka cen alkoholi i 20-proc. wzrost cen papierosów - to element walki prezydenta Hugo Chaveza o stworzenie w Wenezueli "nowego człowieka". "Starzy ludzie" nie są zadowoleni.

W jednej z australijskich szkół 11-letnia dziewczynka i dwaj młodsi o rok chłopcy zjedli tabletki o smaku truskawkowym w czasie przerwy na lunch. Okazało się, że to ecstasy.

- Kiedy Phenian odda ostatnie 50 kg plutonu i zaprzestanie wzbogacania uranu, wtedy rozmowy pokojowe na półwyspie mogą się zacząć - zapewnił główny amerykański negocjator w procesie rozbrojeniowym Korei Północnej Christopher Hill.

Dziś przypada 29. rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża. W Rzymie hołd polskiemu papieżowi oddają liczni pielgrzymi archidiecezji katowickiej, uczestniczący w obchodach 750-lecia śmierci jej patrona - świętego Jacka Odrowąża. Po południu w watykańskiej Auli Pawła VI odbędzie się uroczysty koncert, w czasie którego z repertuarem utworów sakralnych wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Na londyńskim lotnisku Heathrow, podczas kołowania zderzyły się wczoraj wieczorem dwa samoloty. Nie ma doniesień o ofiarach wypadku.