Przedstawiciele brytyjskich władz potwierdzili, że wirus pryszczycy wykryty u zwierząt na farmie w południowo-wschodniej Anglii bardzo przypomina odmianę używaną do produkcji szczepionek w pobliskim laboratorium Pirbright.

Dwie osoby nie żyją, a dwie są poważnie ranne - to efekt wypadku w wesołym miasteczku na przedmieściach Paryża.

Prezydent George W. Bush przyleciał do Minneapolis, żeby osobiście sprawdzić sytuację po zawaleniu się mostu na Missisippi.

W Rosji obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Gułagu. Przez sowieckie przymusowe obozy pracy przewinęło się kilkanaście milionów osób. Zginął co 15 więzień.

Turystyczny autokar, wiozący hiszpańską wycieczkę zderzył się z ciężarówką - informuje egipska policja. Cztery osoby nie żyją, 37 jest rannych.

Ekspedycja na dno Oceanu Arktycznego kosztowała 100 milionów rubli - ujawnił na antenie radia Echo Moskwy jej główny organizator. Rosja nie kryje ambicji dołączenia Arktyki do swej strefy ekonomicznej.

Dwóch Palestyńczyków zginęło, a sześciu zostało rannych, gdy samochody, którymi podróżowali w Strefie Gazy ostrzelało izraelskie samoloty.

Syn przywódcy Libii Muammara Kadafiego, Sejf al-Islam, zapewnił, że kontrakt na dostawy broni podpisany przez Libię z Francją nie był "rekompensatą" za zwolnienie porzez Trypolis bułgarskich pielęgniarek.

Przez następne pięć lat w tureckim parlamencie będą siedzieć obok siebie rządzący umiarkowani islamiści z Partii Sprawiedliwości i Rozwoju, tureccy nacjonaliści i po raz pierwszy od 16 lat posłowie kurdyjscy.

Imigranci, którzy padli ofiarą przemocy ze strony pracodawców bądź byli przez nich w poważnie wykorzystywani i zmuszani do pracy przymusowej otrzymają zezwolenia na pobyt. To decyzja szefa włoskiego MSW.

Dwie kaczki krzyżówki, które znaleziono martwe w pobliżu jeziora Speichersee koło Monachium, były zarażone groźnym także dla ludzi szczepem H5N1 wirusa ptasiej grypy - podają niemieckie media.

Amerykańska rakieta nośna Delta z przeznaczonym do zbadania północnej strefy polarnej Marsa próbnikiem Phoenix pomyślnie wystartowała w środę z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie. Będzie szukać życia na czerwonej planecie

Pasażerowie metra w niemieckiej stolicy niedługo spędzą czas na peronach z dźwiękami Mozarta albo Bacha w tle. Ma to przepędzić przestępców i dealerów z stacji metra w Berlinie.

Chwilę grozy przeżyli żołnierze polsko-amerykańskiego konwoju, którzy zostali ostrzelani przez nieznanych sprawców w Afganistanie. Na szczęście żaden z wojskowych nie został ranny.

Wypijesz alkohol, nie uruchomisz auta. Specjalny system zamontowany w samochodach marki Nissan zweryfikuje trzeźwość kierowców. Jeśli wyczuje alkohol, nie pozwoli uruchomić auta.

W najbliższym locie wahadłowca Endeavour weźmie udział Barbara Morgan. Astronautka była zmienniczką Christy McAuliffe z załogi tragicznej misji Challangera w 1985 roku. Prom wyleci z jednodniowym opóźnieniem - 8 sierpnia.

Wiadomo, że Temida nic nie widzi, okazało się też że ... nie bardzo jej się spieszy. 22-lata musiał czekać na sądową sprawiedliwość Włoch. Nie chodziło wcale o skomplikowany proces a zwykłą samochodową stłuczkę.