Współpraca gospodarcza, w tym w dziedzinie energetyki, a także dostawy rosyjskiej broni do Libii - to główne tematy rozmów libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem. Libijski przywódca przybył w Moskwie poprzednio był przed 23 laty - jeszcze za czasów Michaiła Gorbaczowa.

Przed startem z syberyjskiego Krasnojarska do Moskwy na pokładzie Airbusa-320 wybuchła zbiorowa panika i pasażerowie rzucili się do ucieczki, otwierając drzwi awaryjne.

Co czwarty Rosjanin wolałby, żeby prezydentem USA został Demokrata Barack Obama, a nie Republikanin John McCain - takie są wyniki sondażu w ośmiu głównych miastach Rosji.

Władze w Berlinie rozważają zaskarżenie do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze orzeczenia włoskiego Sądu Najwyższego w sprawie odszkodowań wojennych za zbrodnie nazistowskie.

Ciało Saddama Husajna dźgnięto po śmierci 6 razy już po jego egzekucji - donosi "The Times" powołując się na byłego strażnika, który pomagał grzebać ciało dyktatora. Takim doniesieniom kategorycznie zaprzeczył przywódca plemienia Saddama Husajna, podobnie twierdzą władze w Bagdadzie.

- Pewien Irańczyk domaga się rozwodu, bo żona bije go co wieczór - donosi w sobotę irański dziennik "Etemad". Mężczyzna poprosił sąd o pomoc, bo nie chce i boi się wracać do domu.

Angielscy lekarze ostrzegli, że powszechny na Wyspach Brytyjskich zwyczaj picia na umór może w przyszłości skutkować gwałtownym wzrostem przypadków starczej demencji.

Dwóch Polaków zginęło w sobotę, kiedy samochód, którym jechali, uderzył w drzewo. Do wypadku doszło w komitacie (województwie) Veszprem na Węgrzech - podała agencja MTI.

Część historycznego centrum Wenecji znalazło się w sobotę pod wodą. Poziom wody w lagunie w wyniku tzw. "acqua alta" - wysokiej wody i deszczów wyniósł wczesnym popołudniem o 108 cm.

Film "Rezolucja 819" Giacomo Battiato wygrał festiwal w Rzymie zdobywając najważniejszą nagrodę publiczności. Włosko-francusko-polska produkcja, opowiadająca o dochodzeniu ws. zbrodni w Srebrenicy, otrzymała złotą statuetkę Marka Aureliusza.

35-letni Rumun Cezer Croitoru został skazany w piątek na karę trzech lat pozbawienia wolności, z czego 1 rok w zawieszeniu, za uprowadzenie i uwięzienie Polki - poinformowały w sobotę irlandzkie media. Kobieta wsiadła do jego samochodu myśląc, że ma do czynienia z taksówkarzem.

W ostatnim roku więcej żołnierzy Piechoty Morskiej USA (USMC) zginęło w wypadkach motocyklowych niż podczas działań wojennych w Iraku. Liczby są tak niepokojące, że dowództwo postanowiło zwołać specjalne spotkanie w tej sprawie.

Wydobywająca się z krateru lawa oraz kłęby dymu - to mogą być oznaki zbliżającej się erupcji wulkanu. Władze chilijskiego Chaiten uznały, że zagrożenie erupcją wulkanu jest tak wielkie, że wprowadziły stan pogotowia i zarządziły ewakuację miejscowej ludności.

Chiński dyplomata Chen Yunlin nie będzie miał łatwo, gdy w przyszłym tygodniu poleci do Tajwanu. Tamtejsi zwolennicy niepodległości wyznaczyli 300 dolarów za... nie, nie za jego głowę, ale za trafienie go w głowę jajkiem. Celny rzut w korpus wyceniony jest na 30 dolarów.

Dowódca brytyjskich sił specjalnych w Afganistanie mjr Sebastian Morley podał się do dymisji na znak protestu przeciwko złemu wyposażeniu tych oddziałów, walczących na froncie afgańskim - ujawnił sobotni londyński "Daily Telegraph".

Po raz pierwszy w trakcie kampanii wyborczej Barack Obama stracił panowanie nad sobą. Wszystko wydarzyło się w piątek, gdy pojechał do rodzinnego Chicago i wybrał się na spacer z siedmioletnią córką Sashą, dopadli go dziennikarze.

Wybory prezydenckie w USA już za trzy dni, a tymczasem w sondażach przewaga Baracka Obamy nad Johnem McCainem dramatycznie spada. Dzień wcześniej jeszcze 7 proc., a obecnie już tylko 5 dzieli Demokratę od jego republikańskiego rywala - poinformowała agencja Reutera, powołując się na wspólny sondażReuters/C-SPAN/Zogby.

Kulturysta i gwiazda Hollywood Arnold Schwarzenegger postawił na doświadczenie i bohaterstwo republikańskiego kandydata na prezydenta Johna McCaina. - Nie musimy się zastanawiać, czy jest gotów zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych - mówił do tłumu zgromadzonego w największym mieście stanu Ohio, Columbus. - John McCain służył Ameryce dłużej w obozach jenieckich, niż jego oponent w senacie.

Wstrząsy wtórne o sile 5 stopni w skali Richtera zarejestrowano w sobotę rano na południowym zachodzie Pakistanu, w regionie zaledwie trzy dni temu poszkodowanym przez silne trzęsienie ziemi.