Zapowiada się burzliwa sesja czeskiego parlamentu. Izba Poselska rozpoczęła debatę nad kontrowersyjnym porozumieniem z USA ws. rozmieszczenia na terytorium kraju elementów amerykańskiego systemu antyrakietowego.

Najpierw Damaszek zapowiedział zamknięcie amerykańskiej szkoły i ośrodka kultury. Teraz Amerykanie obawiają się, że los placówek podzieli ich ambasada w Syrii, która może zostać bezterminowo zamknięta.

Kolumbijczycy, dumni ze swojego narodowego skarbu - szmaragdów, otworzyli pierwsze muzeum tego szlachetnego kamienia.

62-letni Leung Man-Kong to kolejna ofiara światowego kryzysu ekonomicznego, ale pierwsza w Hongkongu. Biznesmen stracił większość swojego majątku wraz z osuwającymi się indeksami giełdowymi. Zabił się, skacząc z okna.

Na jednym z cmentarzy w Kolonii postawiono pierwszy w Niemczech cyfrowy nagrobek. Różni się on od tradycyjnego tym, że zamiast tradycyjnej fotografii ma wbudowany mały płaski ekran, na którym wyświetlane są zdjęcia ze wspomnieniem o zmarłym.

Na sześć dni przed głosowaniem, demokratyczny kandydat na prezydenta USA utrzymuje 5 proc. przewagę nad republikańskim kontrakandydatem. Jedynie 2 proc. uprawnionych do głosowania wciąż nie wie, na kogo odda swój głos - wynika ze środowego badania Reuters/C-SPAN/Zogby.

Co najmniej 135 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych wskutek silnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło w środę rano zachodni Pakistan. 15,000 ludzi zostało bez dachu nad głową.

Arnold Schwarznegger, były gwiazdor kina, obecnie gubernator Kalifornii postanowił stanąć do walki. Czy jego udział w kampanii wyborczej pozwoli pokonać wciąż prowadzącego w sondażach Baracka Obamę? Schwarznegger specjalnie przyleci do Ohio, aby wystąpić w mieście Columbus na wiecu kandydata Republikanów na prezydenta.

Już po raz drugi odkładane jest śledztwo w sprawie śmierci polskiego imigranta Roberta Dziekańskiego, rażonego rok temu przez kanadyjską policję paralizatorem na lotnisku w Vancouver. Miało ruszyć w październiku, potem 12 listopada, ostatecznie jednak zostało odroczone do stycznia - powiadomiły we wtorek kanadyjskie media.

Dziesiątki zalanych ulic i zatopionych samochodów - to rezultat gwałtownej, kilkugodzinnej burzy, która przeszła we wtorek wieczorem nad Rzymem. Ruch samochodowy został w wielu dzielnicach sparaliżowany.

Co przyniesie wybór demokratycznego senatora Baracka Obamy na prezydenta USA? Otóż: miękką politykę zagraniczną, która zachęci Rosję do ataku na Polskę i republiki nadbałtyckie, przejęcie Iraku przez Al-Kaidę oraz ataki terrorystyczne w samych Stanach Zjednoczonych. Taką wizję przyszłości przewiduje amerykańska organizacja protestanckich fundamentalistów Focus on the Family.

Już w 2009 roku ukaże się polsko-rosyjska publikacja na temat wspólnej historii XX wieku - taki pomysł lansuje dwustronna Komisja ds. Trudnych. - Zostanie napisana w taki sposób, aby fakty nie były kwestionowane i by czytelnik miał możliwość poznania dwóch różnych perspektyw: polskiej i rosyjskiej - mówił prof. Adam D. Rotfeld, jej współprzewodniczący.

Syryjscy policjanci zostali rozstawieni w okolicach amerykańskiej szkoły w Damaszku. Ma ona zostać zamknięta, podobnie jak ośrodek kulturalny USA. To odpowiedź na niedzielny atak sił USA na syryjską wioskę przy granicy z Irakiem.

Brytyjska para Książę Karol i Camilla Parker-Bowles odwiedziła kraj kwitnącej wiśni. Tam spotkali się z japońską parą królewską oraz zwiedzieli Muzeum Nauki i Innowacji. Tam zatańczył dla nich... robot.

Politycy i starszyzna plemienna z Afganistanu i Pakistanu uzgodnili wspólną taktykę w walce z talibami. Chcą nawiązania z nimi kontaktu. To także postulat Waszyngtonu, który chce porozumienia z częścią bojowników - czytamy we wtorkowym wydaniu "The Wall Street Journal".

11-letni chłopiec, Islam Amro, zmarł w jednym z egipskich szpitali, po tym jak wściekły nauczyciel matematyki pobił go podczas zajęć. Nauczyciel ukarał ucznia, bo ten nie odrobił pracy domowej.

Bezcenne odkrycie z okresu III Rzeszy. Izraelski dziennikarz twierdzi, że w podberlińskim lesie odnalazł resztki przedmiotów zniszczonych podczas kryształowej nocy - pogromu żydów, który miał miejsce w 1938 roku.

Komandor podporucznik japońskiej marynarki usłyszał "winny" w sprawie wycieku informacji odnośnie systemu radarowego Aegis, które przekazał swojemu koledze. To pierwszy skazujący wyrok odkąd w 1954 roku uchwalono prawo nadzorujące posługiwanie się wysoce tajnymi informacjami na temat broni i statków przekazywanych przez Stany Zjednoczone.