Wśród polskich polityków zdarzają się kłótnie, walki na słowa. Swoją walecznością przewyższają ich jednak politycy z Korei Południowej, którzy pobili się w parlamencie o miejsce na mównicy.

Powołanie unijnej "grupy refleksji", wysłanie misji do Kosowa i ewentualna gotowość do uznania niepodległości tego regionu to wyniki szczytu szefów rządów państw Unii Europejskiej w Brukseli. W misji policjantów i prawników w Kosowie weźmie udział także Polska.

Amerykański Senat przyjął ustawę w sprawie budżetu obronnego. Określa ona warunki, jakie administracja prezydenta George'a Busha musi spełnić, by uzyskać ostateczną zgodę na budowę tarczy antyrakietowej w Europie. Ustawa zostanie teraz przedstawiona do podpisu prezydentowi.

Co najmniej trzy osoby zginęły, a 30 zostało rannych w wyniku eksplozji w tłumie, który opłakiwał na pogrzebie ofiarę wczorajszego ostrzału izraelskich śmigłowców. Żałobnicy żegnali w Gazie terrorystę z Fatahu.

Beppe Grillo, znany włoski komik i komentator polityczny, złożył dziś w parlamencie obywatelski projekt ustawy "oczyszczony parlament", który zakazuje zasiadania w parlamencie m.in. sądzonym, skazanym i parlamentarzystom z dwukadencyjnym stażem.

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zapowiedział, że wróci na konferencję klimatyczną na Bali, aby pomóc w osiągnięciu porozumienia. Unia Europejska i Stany Zjednoczone wciąż nie dogadały się w sprawie ograniczeń emisji gazów.

- Polska zachowuje wstrzemięźliwość w sprawie przyszłego statusu Kosowa - powiedział w kuluarach brukselskiego szczytu szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak. Przyszły status Kosowa to najważniejszy punkt obrad przywódców Unii Europejskiej, którzy skłaniają się do uznania niepodległości serbskiej prowincji. Belgrad protestuje.

Pytany o relacje między premierem i prezydentem po czwartkowym spotkaniu w Lizbonie, szef gabinetu politycznego Donalda Tuska Sławomir Nowak mówi, że były bardzo życzliwe. A do rozmowy między nimi miało dojść... "w malowniczych okolicznościach".

Przyjechał ze Szwajcarii ładą na białoruską granicę i poprosił o azyl polityczny. Osłupiałym pogranicznikom oświadczył, że kocha Lenina, komunizm, a Białoruś na równi z Kubą i Wenezuelą jest najlepsza na świecie. Po 10 dniach zmienił zdanie.

Zamieszania z prezydenckim zdjęciem w broszurkach Unii Europejskiej ciąg dalszy. Tym razem fotografia Lecha Kaczyńskiego znalazła się w folderze szczytu UE w Brukseli. Problem w tym, że prezydenta tam nie ma...

- Mimo oznak poprawy sytuacji w Afganistanie, siły NATO nie zostaną wycofane z tego kraju w najbliższym czasie - zakomunikował sekretarz generalny Sojuszu Jaap de Hoop Scheffer.

Piątkowe dzienniki obszernie relacjonują podpisanie w Lizbonie unijnego Traktatu Reformującego. Przeważają euforyczne komentarze o "nowej Europie", ale nie brak również zastrzeżeń i uwag pod adresem nowego kursu UE.

Osiem lat więzienia i zwolnienie z armii grozi amerykańskiemu marine, który podczas patrolu zadźgał swojego irakijskiego towarzysza. Uznano to za nieumyślne zabójstwo.

Muzułmanie z całego świata zjeżdżają powoli do świętego miasta Mekka. Władze szacują, że w tegorocznej pielgrzymce weźmie udział 1,5 miliona wiernych.

Przywódcy państw lub rządów Unii Europejskiej spotkają się dziś na wyjątkowo krótkim, bo tylko jednodniowym szczycie europejskim w Brukseli. Najważniejszym tematem będzie sprawa Kosowa.

Dwóch astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej odbędzie w przyszłym tygodniu kosmiczny spacer. Sprawdzą, czy mikrometeoryty nie wyrządziły szkód w systemie zasilania stacji w energię.

New Jersey jako pierwszy amerykański stan od ponad 40 lat zniósł ustawowo karę śmierci. Kara ostateczna zostanie tam zastąpiona dożywociem bez możliwości warunkowego zwolnienia.

Nietypowe zakończenie miały 40. urodziny pewnej Australijki. Znajomi jako prezent zafundowali jej przelot samolotem. Nie przewidzieli jednak, że samolot może spaść...