Na pustyni Nevada trwają nadal bezskuteczne poszukiwania zaginionego milionera i łowcy przygód Steve'a Fossetta.

Apelem o pilne doprowadzenie do postępu i jak najszybsze sfinalizowanie rokowań, prowadzonych w ramach negocjacyjnej rundy Dauha, zakończył się w niedzielę w Sydney szczyt 21 państw forum Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku

Odgłosy wymiany ognia w Kabulu sprawiły, że prezydent Afganistanu Hamid Karzaj przerwał nagle przemówienie, jakie wygłaszał w niedzielę na kabulskim stadionie.

Blisko cztery tysiące demonstrantów przeszło ulicami Sankt Petersburga, by zaprotestować przeciwko planom koncernu Gazprom, który zamierza wybudować w centrum miasta nowoczesny wieżowiec.

"Sejm się rozwiązuje, a rząd baluje" - Minister Spraw Zagranicznych Anna Fotyga zaskoczyła umiejętnościami tanecznymi w portugalskim Viana de Castelo.

Ma ponad 70 tysięcy metrów kwadratowych, kosztuje 52 miliony dolarów i będzie największym tego typu obiektem w Azji - w Pekinie trwa budowa hangaru lotniczego dla największych samolotów na świecie - Airbusów.

Według najnowszych informacji 37 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w samobójczym zamachu, dokonanym w sobotę rano w porcie Dellys na wschodzie Algierii, 70 km od Algieru.

W drugim dniu wizyty w Austrii Benedykta XVI odwiedzi sanktuarium maryjne Mariazell, które obchodzi 850-lecie swojego powstania.  

Krótko przed rozpoczęciem salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie kanclerz Niemiec Angela Merkel wzywa niemiecki przemysł samochodowy, aby wziął pod uwagę także potrzeby środowiska i zainwestował w rozwój technik ekologicznych.

Tragiczny wypadek w Indiach 85 osób zginęło i ponad 60 zostało rannych w wypadku ciężarówki w indyjskim stanie Radżastan.

Dobiega końca trzymiesięczny trening, jaki przechodzili kongijscy żołnierze pod nadzorem sił ONZ. Miał on wprowadzić profesjonalizm i skuteczność w szeregi armii Konga.

Rzymskokatolicka diecezja w San Diego, w USA, zawarła w piątek ugodę sądową w sprawie wypłacenia 198,1 miliona dolarów tytułem zadośćuczynienia ofiarom nadużyć seksualnych, których winni są - według oskarżycieli - księża diecezji.

- Jeśli Amerykanie chcą zakończyć wojnę w Iraku, powinni przejść na islam - mówi szef Al-Kaidy i dodaje: - Stany Zjednoczone są słabe, pomimo swej wojskowej i gospodarczej potęgi. Przesłanie nie zawiera jednak otwartych gróźb pod adresem USA.

Portugalska policja podejrzewa rodziców zaginionej w maju czteroletniej Madeleine McCann o udział w jej zaginięciu. W piątek Kate i Gerry McCann byli przesłuchiwani przez wiele godzin jako podejrzani.

Al-Kaida zaplanowała działania, które mają spowodować "dużą liczbę ofiar, masowe zniszczenia i istotne konsekwencje gospodarcze" - ostrzega szef CIA. Ale według nieoficjalnych źródeł, nagranie orędzia bin Ladena nie zawiera otwartych gróźb.

Szefowie dyplomacji wracają do debaty na temat nowego Reformującego Traktatu UE. W Viana de Castello w Portugalii rozpoczyna się dwudniowe spotkanie ministrów z udziałem Anny Fotygi.

Władimir Putin liczy na kontynuowanie "pozytywnej dynamiki w rozwoju stosunków z USA". Prezydent Rosji rozmawiał dziś z przywódcą USA Georgem Bushem o projekcie zainstalowania tarczy antyrakietowej w Europie, ale nie podano żadnych szczegółów.