Od kilku dni sycylijski wulkan jest znów aktywny. W Katanii zdecydowano o czasowym zamknięciu lokalnego lotniska, wybuch nie spowodował jednak zagrożenia dla mieszkańców ani żadnych poważniejszych szkód.

W Niemczech spadł pierwszy śnieg. Nieoczekiwany o tej porze roku, zaskoczył mieszkańców.

Gospodarską wizytę złożył prezydent Władimir Putin na rosyjskim Dalekim Wschodzie. W tym czasie zrugał lokalne władze za brak potrzebnych inwestycji, ale znalazł też czas by pograć w siatkówkę ze swoim prawdopodobnym następcą.

Aktywiści ekologicznej organizacji Greenpeace poinformowali o nałożeniu kwarantanny na wyspę Braila w Rumunii, ze względu na prowadzoną tam hodowlę nielegalnie modyfikowanych warzyw. Greenpeace wystosował w tej sprawie apel do rumuńskiego rządu i Komisji Europejskiej.

Wojskowy samolot wykonał lot nad terytorium USA. Na jego pokładzie omyłkowo znalazły się pociski rakietowe z głowicami jądrowymi.

Uczniowie spalili żywcem dwie starsze kobiety na szkolnym boisku. Powód? Podejrzewali je rzucanie czarów na szkołę.

5 września 1972 roku, ok. godz. 4 nad ranem: palestyńscy terroryści z organizacji "Czarny Wrzesień" wdarli się na tereny olimpijskie, dostali się do sypialni izraelskich sportowców. Na miejscu zginęli Mosze Weinberg, trener zapaśników oraz Josef Romano, ciężarowiec. Później zginie jeszcze dziewięciu innych zawodników. Dziś przypada 35-ta rocznica tych tragicznych wydarzeń.

Według części europosłów zakaz wnoszenia substancji płynnych na pokłady samolotów nie ma sensu. Wezwali oni Komisję Europejską do przeprowadzenia oceny tego zakazu.

Prokurator generalna Niemiec Monika Harms oceniła, że planowane zamachy "były największym zagrożeniem terrorystycznym w Niemczech w ostatnich latach". - Istniało bezpośrednie zagrożenie - stwierdził minister obrony Franz Josef Jung.

Trzymając w dłoniach świece, pielgrzymi klękają przed grobowcem Matki Teresy z Kalkuty. Indie obchodzą rocznicę śmierci laureatki pokojowej nagrody Nobla, beatyfikowanej przez papieża Jana Pawła II misjonarki.

Związkowcy londyńskiego metra twierdza, ich żądania zostały spełnione, wiec przerwali strajk. Spółka administrująca metrem zapewnia natomiast, że nie złożyła im żadnych nowych obietnic. Ten strajk jest bezzasadny - przekonywał premier Gordon Brown.

Ponad 800 tys. zabawek wycofa z rynku firma Mattel z powodu zbyt wysokiej zawartości ołowiu. To już trzecia partia, którą wycofuje producent.

Kubański emigrant i były współpracownik CIA, który twierdzi, że przyczynił się do schwytania Ernesto "Che" Guevary, zamierza wystawić na aukcji kosmyk włosów legendarnego rewolucjonisty.

Kilkunastu uczestników pikiety w Soligorsku zatrzymała białoruska policja. Pikieta miała miejsce w pobliżu budynku sądu, w którym sądzony był jeden z aktywistów opozycji.

Irak wciąż przesiąknięty jest przemocą, a postępy w dziedzinie polityki są niewielkie - tak wynika z raportu przygotowanego przez Generalne Biuro Rozliczeń działające przy Kongresie USA.