Prokurator generalny Izraela Menahem Mazuz wszczął dochodzenie przeciwko premierowi Ehudowi Olmertowi. Jest podejrzewany o oszustwo przy zakupie domu w Jerozolimie.

Służby wywiadowcze komunistycznej Czechosłowacji uprowadzały zza granicy niewygodnych dla siebie ludzi, głównie emigrantów z Czechosłowackiej Republiki Socjalistycznej - podał praski dziennik "Lidove noviny".

Mowa trwająca osiem godzin - Hugo Chavez nie miał litości ani dla siebie, ani dla narodu. Tym imponującym wynikiem prezydent Wenezueli zdetronizował największego dotychczas krasomówcę Ameryki Łacińskiej, Fidela Castro.

Rosyjski piętnastolatek niepostrzeżenie dostał się na płytę lotniska i schował się w gondoli dla podwozia w samolocie Boeing 737. Dlaczego? Bo pokłócił się z rodzicami i postanowił uciec z domu.

W Mediolanie Rocco Barocco zaprezentował swoją najnowszą kolekcję - elegancką i dystyngowaną. Projektant zakłada, że jego kolekcja będzie wyznacznikiem w sezonie wiosenno-letnim.

Nicolas Sarkozy w wywiadzie dla amerykańskiej prasy zadeklarował, że chce wprowadzić UE w nową epokę. Przypomniał też o konieczności powołania wspólnych europejskich sił zbrojnych.

Ci, którym islam kojarzył się z niechęcią do nowoczesnej techniki i z zamiłowaniem do średniowiecznych rytuałów, powinni zrewidować swoje wyobrażenia. W Indonezji można już kupić elektroniczny Koran.

Dwie ofiary śmiertelne i jedna osoba zaginiona - to rezultat obfitego i gwałtownego deszczu, który spadł w poniedziałek rano na południu i wschodzie Hiszpanii.

Więcej niż tuzin przeciwników politycznych prezydenta Perveza Muszarrafa zostało aresztowanych w ostatnich trzech dniach w Pakistanie. Zatrzymania zbiegają się z przygotowaniami do reelekcji obecnego prezydenta.

Dalajlama został przyjęty przez kanclerz Angelę Merkel. Spotkanie z duchowym przywódcą tybetańczyków zostało skrytykowane przez Chiny.

W poniedziałek w siedzibie ONZ w Nowym Jorku Lech Kaczyński spotyka się z około 80 światowymi przywódcami, by dyskutować o sposobach zapobiegania zmianom klimatu. Wśród uczestników debaty będą też były wiceprezydent USA Al-Gore i gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger.

- Nie potrzebujemy tego. Z jakiego powodu mielibyśmy potrzebować bomby atomowej? - przekonywał irański prezydent Mahmud Ahmadineżad w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji.

USA zamierzają zaprosić do udziału w międzynarodowej konferencji pokojowej na temat Bliskiego Wschodu Syrię, która jest uważana przez Waszyngton za kraj wspierający organizacje terrorystyczne - poinformował wysokiej rangi przedstawiciel władz amerykańskich.

Strażnicy miejscy z Wiecznego Miasta zatrzymali ponad 100 osób i skonfiskowali tony podrobionych towarów, którymi handlowano na słynnym rzymskim targowisku Porta Portese.

Do ponad dziesięciu tysięcy buddyjskich mnichów protestujących na ulicach Rangunu przeciwko wojskowej dyktaturze, dołączyło tyle samo cywilów i ponad 150 sióstr zakonnych. Mnichów poparła także amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice.