W piątek kilku studentów uniwersytetu w Barcelonie spaliło plakat z wizerunkiem Juana Carlosa. Tego samego dnia sąd zdecydował o wolności dla Enrica Sterna, który dwa tygodnie temu spalił kilka portretów monarchy.

Chcesz mieć kawałek szat papieża Jana Pawła II? To możliwe, Watykan postanowił ukrócić rozkwitający handel podróbkami po polskim papieżu - i oryginały po prostu rozdaje.

Birmańska policja bije demonstrantów pałkami i strzela w powietrze - twierdzą naoczni świadkowie. Jak podaje agencja Reuters, żołnierze w piątek otworzyli również ogień do około tysiąca ludzi, którzy wyszli na ulice Rangunu.

Na czerwonym dywanie przyjął prezydent Wenezueli Hugo Chavez irańskiego przywódcę Mahmuda Ahmadinedża. - Razem rośniemy w siłę - mówili zgodnie podczas spotkania w Caracas. Obaj próbują stać się przeciwwagą dla wpływów USA.

Analiza przeprowadzona przez znanego amerykańskiego naukowca dowodzi, że Pentagon zaniżył prędkość rakiet przechwytujących, a zawyżył prędkość pocisków rosyjskich. Takie dane miałyby uspokoić obawy, że tarcza antyrakietowa ma być ochroną przed rosyjskimi pociskami.

Trybunał ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii w Hadze skazał byłego oficera armii jugosłowiańskiej pułkownika Mile Mrksicia na 20 lat więzienia za udział w masakrze ponad 200 cywili w chorwackim Vukovarze. Wyrok pięciu lat usłyszał jego podwładny Veseljin Szljivanczanin.

Nota OBWE skierowana do Polski to standardowe pismo, które wysyłane jest do wszystkich rządów przed wyborami - tłumaczy OBWE. Szefowa polskiej dyplomacji nazwała go tymczasem "niestosownym dokumentem".

Choć największe szanse na zwycięstwo ma prorosyjska Partia Regionów Ukrainy premiera Wiktora Janukowycza, popierani przez prezydenta Wiktora Juszczenkę "pomarańczowi" wierzą, że to oni utworzą większość w parlamencie.

Ustanowienie Europejskiego Dnia przeciwko Karze Śmierci Polska traktuje, jako "nieważne i niebyłe, a ich polityczne i prawne konsekwencje obciążają tych, którzy za tymi decyzjami głosowali" - tak polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych komentuje decyzję Rady Europy.

Żeby spełnić gwiazdkowe marzenie eleganckiej kobiety wystarczy.... 800 tys. dolarów. Już w grudniu na londyńskiej aukcji pójdzie pod młotek blisko 200-letni naszyjnik Marii Antoniny.

- Macie 10 minut na opuszczenie ulic naszego miasta! - nawoływali przez megafony wojskowi do protestujących na ulicach Rangunu. Gdy demonstranci maszerowali dalej, żołnierze zaczęli strzelać z broni automatycznej. Zabito co najmniej 10 osób, 11 zostało postrzelonych, ale żyje.

Hakerzy przejmują kontrolę nad siecią elektryczną, powodują pożar w samym sercu zakładu i doprowadzają do paraliżu energetycznego - to na szczęście tylko symulacja. System reagowania na takie właśnie wypadki przygotował amerykański rząd.

Dopiero zdjęcia satelitarne uświadomiły opinii publicznej, że baraki w amerykańskiej bazie wojskowej w San Diego układają się w swastykę. Po dziewięciu miesiącach wojsko podjęło stanowczą decyzję - baza będzie przebudowana.

- Kampania wyborcza w Polsce prowadzona jest przy użyciu wyraźnych antyniemieckich i antyrosyjskich akcentów. Żaden rozsądny człowiek nie może tego kwestionować - mówił w środę w Berlinie były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder. Jego słowa nagradzano oklaskami.

Problemu zmian klimatycznych na Ziemi jest nie da się rozwiązać bez międzynarodowej solidarności i pomocy dla krajów rozwijających się - powiedział prezydent Lech Kaczyński na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

Rada Bezpieczeństwa ONZ z powodu sprzeciwu Chin nie potępiła władz Birmy za użycie siły w czasie ostatnich zamieszek w Rangunie. W wydanym oświadczeniu wezwała je jedynie do podjęcia pilnej współpracy ze specjalnym ONZ-owskim wysłannikiem.