W Darfurze giną żołnierze misji pokojowej. Co najmniej 10 żołnierzy Unii Afrykańskiej zostało zabitych, 7 odniosło rany, a 50 uznaje się za zaginionych po ataku na ich bazę.

Specjalny wysłannik ONZ do Birmy Ibrahim Gambari spotkał się w niedzielę z przywódczynią opozycji birmańskiej Aung San Suu Kyi. Nie wiadomo na pewno, czy doszło do spotkania z szefem junty, generałem Than Shwe.

Zamach na Malediwach. Rannych zostało co najmniej 12 turystów. Bomba domowej roboty wybuchła w stolicy państwa - Male, w pobliżu wejścia do Parku Sułtana.

Prawie tysiąc elementów legendarnego samolotu Concorde wystawiono na aukcji we francuskiej Tuluzie. Można było wylicytować niemal wszystko, od fotela pilota po części podwozia.

Tragiczny wypadek w Peru. Na południu kraju autokar runął z mostu. Zginęło 13 pasażerów, 18 walczy o życie w szpitalu.

Ponad 10 dni po przerwaniu intensywnych poszukiwań zaginionego milionera i łowcy przygód Steve'a Fossetta, władze amerykańskiego stanu Nevada postanowiły wznowić jego poszukiwania. Zdjęcia satelitarne oraz obrazy radarowe dostarczyły nowych wskazówek, gdzie ekscentrycznego podróżnika szukać.

Jeden z boliwijskich studentów nie żyje, a przynajmniej 10 jest rannych w wyniku starć z policją i wojskiem. Studenci jednego z uniwersytetów nie chcą planowanej przez rząd zmiany lokalizacji swojego uniwersytetu.

O wielkim szczęściu może mówić młody Rosjanin, którego wyłowiono u wybrzeży Irlandii. 22-latek ponad miesiąc dryfował po Atlantyku!

Dwaj Afgańczycy, Macedończyk i obywatel Miyanmar uprowadzeni w środę przez Talibów są już na wolności. Negocjowali oni z ramienia Czerwonego Krzyża uwolnienie niemieckiego inżyniera, a wcześniej południowokoreańskich misjonarzy.

Falę niezadowolenia wzbudziła piątkowa decyzja Sądu Najwyższego w Pakistanie, który zdecydował, że gen. Pervez Musharraf może ubiegać się o reelekcję w nadchodzących wyborach prezydenckich pełniąc jednocześnie funkcję szefa sztabu. W sobotę na ulicach Islambadu opozycja starła się z policją

- Oszukują naród nierealnymi obiecankami, a sami wyprzedają strategiczne obiekty cudzoziemcom - grzmiał premier. - Boże, dopomóż obronić prawdę i sprawiedliwość! - przemawiał do zgromadzonych.

Trzech imigrantów, w tym Polak, zmarło nagle podczas zbiorów winogron w Hiszpanii. Cała trójka była zatrudniona nielegalnie. Żaden z nich nie miał umowy o pracę i nie był ubezpieczony.

Blisko 30 spośród 1000 mnichów buddyjskich zatrzymanych przez birmańskie siły bezpieczeństwa rozpoczęło strajk głodowy. Protestują w ten sposób przeciwko stosowaniu przez juntę w tym państwie przemocy przeciwko pokojowym demonstrantom.

Na ostatnich wiecach przywódcy głównych sił politycznych modlili się o zwycięstwo. O północy na Ukrainie zakończyła się kampania przed jutrzejszymi przedterminowymi wyborami parlamentarnymi.