Rosyjski piętnastolatek niepostrzeżenie dostał się na płytę lotniska i schował się w gondoli dla podwozia w samolocie Boeing 737. Dlaczego? Bo pokłócił się z rodzicami i postanowił uciec z domu.

W Mediolanie Rocco Barocco zaprezentował swoją najnowszą kolekcję - elegancką i dystyngowaną. Projektant zakłada, że jego kolekcja będzie wyznacznikiem w sezonie wiosenno-letnim.

Nicolas Sarkozy w wywiadzie dla amerykańskiej prasy zadeklarował, że chce wprowadzić UE w nową epokę. Przypomniał też o konieczności powołania wspólnych europejskich sił zbrojnych.

Ci, którym islam kojarzył się z niechęcią do nowoczesnej techniki i z zamiłowaniem do średniowiecznych rytuałów, powinni zrewidować swoje wyobrażenia. W Indonezji można już kupić elektroniczny Koran.

Dwie ofiary śmiertelne i jedna osoba zaginiona - to rezultat obfitego i gwałtownego deszczu, który spadł w poniedziałek rano na południu i wschodzie Hiszpanii.

Więcej niż tuzin przeciwników politycznych prezydenta Perveza Muszarrafa zostało aresztowanych w ostatnich trzech dniach w Pakistanie. Zatrzymania zbiegają się z przygotowaniami do reelekcji obecnego prezydenta.

Dalajlama został przyjęty przez kanclerz Angelę Merkel. Spotkanie z duchowym przywódcą tybetańczyków zostało skrytykowane przez Chiny.

W poniedziałek w siedzibie ONZ w Nowym Jorku Lech Kaczyński spotyka się z około 80 światowymi przywódcami, by dyskutować o sposobach zapobiegania zmianom klimatu. Wśród uczestników debaty będą też były wiceprezydent USA Al-Gore i gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger.

- Nie potrzebujemy tego. Z jakiego powodu mielibyśmy potrzebować bomby atomowej? - przekonywał irański prezydent Mahmud Ahmadineżad w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji.

USA zamierzają zaprosić do udziału w międzynarodowej konferencji pokojowej na temat Bliskiego Wschodu Syrię, która jest uważana przez Waszyngton za kraj wspierający organizacje terrorystyczne - poinformował wysokiej rangi przedstawiciel władz amerykańskich.

Strażnicy miejscy z Wiecznego Miasta zatrzymali ponad 100 osób i skonfiskowali tony podrobionych towarów, którymi handlowano na słynnym rzymskim targowisku Porta Portese.

Do ponad dziesięciu tysięcy buddyjskich mnichów protestujących na ulicach Rangunu przeciwko wojskowej dyktaturze, dołączyło tyle samo cywilów i ponad 150 sióstr zakonnych. Mnichów poparła także amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice.

Japończycy fetują wybór nowego szefa rządu. Ustępującego premiera Shinzo Abe zastąpi 71-letni weteran japońskiej sceny politycznej - Yasuo Fukuda.

Polscy imigranci w Wielkiej Brytanii wyłudzają zasiłki na dzieci. Nie dlatego, że się im nie należą, ale dlatego, ze pobierają go podwójnie - jeden w Polsce, a drugi na Wyspach - donosi BBC.

Sześćdziesiąt tysięcy maluchów w biegu po życie. Przez meksykańskie plaże w miejscowości Ixtapilla dosłownie przetoczyło się olbrzymie stado żółwi.