W Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Japonii zorganizowano marsze poparcia dla demonstrujących przeciwko rządzącej juncie Birmańczyków.

Aby trafić do Księgi Rekordów Guinnessa trzeba być "naj...". Zwykłe bycie największym czy najszybszym już nie wystarczy. Ale jeżeli do ust włoży się naj... więcej grzechotników?

W Darfurze giną żołnierze misji pokojowej. Co najmniej 10 żołnierzy Unii Afrykańskiej zostało zabitych, 7 odniosło rany, a 50 uznaje się za zaginionych po ataku na ich bazę.

Specjalny wysłannik ONZ do Birmy Ibrahim Gambari spotkał się w niedzielę z przywódczynią opozycji birmańskiej Aung San Suu Kyi. Nie wiadomo na pewno, czy doszło do spotkania z szefem junty, generałem Than Shwe.

Zamach na Malediwach. Rannych zostało co najmniej 12 turystów. Bomba domowej roboty wybuchła w stolicy państwa - Male, w pobliżu wejścia do Parku Sułtana.

Prawie tysiąc elementów legendarnego samolotu Concorde wystawiono na aukcji we francuskiej Tuluzie. Można było wylicytować niemal wszystko, od fotela pilota po części podwozia.

Tragiczny wypadek w Peru. Na południu kraju autokar runął z mostu. Zginęło 13 pasażerów, 18 walczy o życie w szpitalu.

Ponad 10 dni po przerwaniu intensywnych poszukiwań zaginionego milionera i łowcy przygód Steve'a Fossetta, władze amerykańskiego stanu Nevada postanowiły wznowić jego poszukiwania. Zdjęcia satelitarne oraz obrazy radarowe dostarczyły nowych wskazówek, gdzie ekscentrycznego podróżnika szukać.

Jeden z boliwijskich studentów nie żyje, a przynajmniej 10 jest rannych w wyniku starć z policją i wojskiem. Studenci jednego z uniwersytetów nie chcą planowanej przez rząd zmiany lokalizacji swojego uniwersytetu.

O wielkim szczęściu może mówić młody Rosjanin, którego wyłowiono u wybrzeży Irlandii. 22-latek ponad miesiąc dryfował po Atlantyku!

Dwaj Afgańczycy, Macedończyk i obywatel Miyanmar uprowadzeni w środę przez Talibów są już na wolności. Negocjowali oni z ramienia Czerwonego Krzyża uwolnienie niemieckiego inżyniera, a wcześniej południowokoreańskich misjonarzy.

Falę niezadowolenia wzbudziła piątkowa decyzja Sądu Najwyższego w Pakistanie, który zdecydował, że gen. Pervez Musharraf może ubiegać się o reelekcję w nadchodzących wyborach prezydenckich pełniąc jednocześnie funkcję szefa sztabu. W sobotę na ulicach Islambadu opozycja starła się z policją

- Oszukują naród nierealnymi obiecankami, a sami wyprzedają strategiczne obiekty cudzoziemcom - grzmiał premier. - Boże, dopomóż obronić prawdę i sprawiedliwość! - przemawiał do zgromadzonych.

Trzech imigrantów, w tym Polak, zmarło nagle podczas zbiorów winogron w Hiszpanii. Cała trójka była zatrudniona nielegalnie. Żaden z nich nie miał umowy o pracę i nie był ubezpieczony.

Blisko 30 spośród 1000 mnichów buddyjskich zatrzymanych przez birmańskie siły bezpieczeństwa rozpoczęło strajk głodowy. Protestują w ten sposób przeciwko stosowaniu przez juntę w tym państwie przemocy przeciwko pokojowym demonstrantom.